سناتورها طرح ممنوعیت اقدام نظامی علیه ایران را به کنگره آمریکا می‌برند
سرویس خارجی: «تام یودال»و «ریچارد دوربین» دو سناتور دموکرات آمریکا به زودی طرح ممنوعیت اقدام نظامی دولت این کشور علیه ایران را به کنگره این کشور می برند.
این دو سناتور اعلام کردند: به زودی طرحی را با حمایت نمایندگانی از هر دو حزب آمریکا به کنگره می‌برند که هدف آن ممنوع کردن اقدام نظامی دولت این کشور علیه ایران است.دو سناتور آمریکایی از تصمیم خود برای ارائه طرحی به کنگره خبر دادند که در صورت تصویب رئیس‌جمهور آمریکا را از صدور فرمان اقدام نظامی علیه ایران بدون دریافت مجوز خاص از کنگره، منع می‌کند.«تام یودال» و«ریچارد دوربین» همچنین با انتشار مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست، دولت آمریکا را به تلاش برای جنگ‌افروزی علیه ایران متهم کردند و گفتند که کنگره باید با تصویب قانون تازه‌ای، با چنین تلاشی مقابله کند. این دو سناتور با اشاره به حمله آمریکا به عراق و تبعات آن گفتند:سیاست دولت ترامپ در قبال ایران که روی خاکستر راهبرد شکست‌خورده در قبال عراق بنا شده است دارد ما را به سمت اقدام نظامی با هدف تغییر حکومت در تهران سوق می‌دهد و ما نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم و کنگره باید سریعا برای اطمینان از این موضوع، وارد عمل شود. در تحولی دیگر،ژنرال«کورتیس اسکاپاروتی» فرمانده ارشد ارتش آمریکا در اروپا با اشاره به آنچه که تهدیدتجاوزگری‌های روسیه خواند، از سنای آمریکا خواست قوای بیشتری شامل نظامیان، جنگنده‌ها، موشک‌ها و کشتی ها را به دفاع از همپیمانان اروپایی اختصاص دهد. وی گفت‌: اگر چه آمریکا برتری نظامی جهانی خود را حفظ کرده، اما قابلیت‌های در حال تحول روسیه تهدیدی برای این سلطه محسوب می‌شود و می‌تواند توانایی های واشنگتن را برای هر گونه عملیات بلا منازع در تمامی زمینه‌ها به چالش بکشد. از سویی،«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه از تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میانبردانتقاد کرد وگفت:خروج واشنگتن از این پیمان اقدامی در راستای بی‌ثباتی امنیت جهانی است.«ویچسلاو وولدین» رئیس مجلس دومای روسیه نیز با اشاره به خروج آمریکا از پیمان INF اعلام کرد: آمریکا تنها به منافع خود فکر کرده و در پیمان های مختلف تصمیمات یکجانبه اتخاذ می کند.
خبر دیگر این که،رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به آغاز تحقیقات کمیته قضایی مجلس نمایندگان این کشور درباره اتهامات نسبت داده شده به وی، مخالفان دموکرات خود را «دیوانه» خواند ودر توئیتی نوشت: این دموکرات‌ها هستند که مانع اجرای عدالت شده‌اند و جرم واقعی آن چیزی است که آنها انجام داده و می‌دهند. این در حالی است که نتایج نظرسنجی انجام شده توسط دانشگاه کوئینیپیاک نشان می دهد۵۹ درصد از مردم آمریکا معتقدند که کنگره نباید روند استیضاح علیه دونالد ترامپ، را آغاز کند.

نسخه مناسب چاپ