شرکت مترو آماده‌بهره‌برداری از خطوط ۶ و ۷ است
 

شبکه مترو تهران با ۲۰۰ کیلومتر خط ریلی و ۱۱۵ ایستگاه، سال گذشته بیش از ۷ میلیارد سفر را انجام داده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو در مراسم ۲۰ سالگی فعالیت مترو، ضمن تشکر از زحمات کارکنان این شرکت، گفت: بهره‌برداری از مترو تهران و حومه در سال ۷۷ به همت جمعی از همکاران مشتاق شروع شد که شاید خیلی با این صنعت آشنا نبودند، اما با تلاش و امید فراوان این مسیر را ادامه دادند و امروز ما صادر کننده دانش در این صنعت هستیم.

در ادامه، دکتر افندی زاده قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن تبریک بیست سالگی مترو تهران و حومه گفت: یکی از شاخص های مهم برای شهرهای توسعه یافته متروست و خوشبختانه متروی تهران یکی از مترو‌های پیشرفته است.

وی با بیان این‌که روزانه ۱۹ میلیون سفر درون شهری در تهران انجام می شود، افزود: ۱۱۵ ایستگاه مترو در تهران وجود دارد اما طبیعتاً این شهر بیش از این نیاز به حمل و نقل ریلی دارد.

افندی‌زاده تصریح کرد: در بازنگری طرح توسعه حمل ونقل درونشهری تهران که در سال ۹۱ انجام شد، ذکر شده است که ما باید بالای ۶۰۰ کیلومتر ریل در این ناوگان داشته باشیم. خوشبختانه در سال‌های گذشته از لحاظ ساخت به خصوص در سیویل به خودکفایی رسیدیم و در زمینه بهره برداری هم علی رغم سختی روز افزون کار، شاهد عملکرد بسیار خوبی هستیم. قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این‌که مردم انتظارارتقا سطح کیفیت در ارائه خدمات را دارند خاطر نشان کرد: در جلسه ای که به منظور افتتاح بخشی از خط ۷ و ۶ مترو تهران برگزار شد، مهندس نوبخت اعلام کرد که برای بهره برداری از ایستگاه های جدید کاملاً آماده هستند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی در ادامه به کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط ۱،۲ و ۴به چهاردقیقه اشاره کرد و با بیان این‌که طرح های مربوط به محدوده طرح ترافیک و محدوده کاهش آلودگی هوا اگر همزمان با توسعه مترو نباشد مردم را دچار مشکل می کند گفت: مکمل این طرح ها، توجه ویژه به توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو است. پیش بینی می شود که تا سال ۱۴۰۹ در تهران ۲۷ میلیون سفر درون شهری انجام شود که سهم مترو از این رقم باید ۳۰ درصد باشد.

در پایان مراسم از تمبر بیست‌سالگی مترو تهران رونمایی و درختی ۲۰ ساله به همین مناسبت در حیاط شرکت بهره‌برداری مترو غرس شد. ‏

نسخه مناسب چاپ