شبکه «اسرائیل ۲۴»: شرکت های غربی واسطه خرید تسلیحات اسرائیلی برای امارات هستند
سرویس خارجی: رسانه‌ های رژیم صهیونیستی به نقل از منابع اختصاصی خود فاش کردند که تسلیحات ساخت این رژیم به واسطه برخی شرکت های غربی به اماراتی‌ها فروخته می شود.

شبکه «اسرائیل ۲۴» به نقل از منابعی گزارش داد : شرکت آلمانی «دی.ان.دی» وابسته به شرکت ساخت تسلیحات «رافائل» رژیم صهیونیستی، سامانه‌های دفاعی و تانک ساخت این رژیم را به اماراتی‌ها فروخته و ابوظبی نیز از این تسلیحات در جنگ علیه یمن استفاده کرده است.‌ «متیس عنبار»، تحلیلگر این شبکه صهیونیستی گفت که داستان فروش سلاح‌های اسرائیلی به امارات «رازی» است که دیگر فاش شده است.او گفت : شرکت آلمانی «مستقیما» مواد و ابزارآلات مورد نیاز جهت تقویت و توسعه تسلیحات نظامی را به اماراتی‌ها فروخته است. این تحلیلگر تلویزیون اسرائیل گفت : ارزش این تسلیحات ۱۲۶میلیون یورو بوده و در سال ۲۰۱۷به امارات فروخته شده است.

* عربستان

کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل خواستار آزادی فعالان زن بازداشت شده در عربستان شد.این نهاد تاکید کرد: تحت پیگرد قرار دادن فعالان مدنی در عربستان که اقدامات مسالمت آمیز انجام می‌دهند با روح اصلاحاتی که عربستان مدعی اجرای آن است، تناقض دارد.پیشتر نیز نهادهای حقوق بشری جهان از جمله عفو بین الملل و دیده‌بان حقوق بشر با انتقاد از اوضاع زندانیان سیاسی در عربستان اعلام کرده بودند که فعالان زن سعودی در این زندان‌ها در معرض شکنجه و اذیت و آزار جنسی قرار می‌گیرند.

در چنین شرایطی، دیپلمات‌ها و فعالان اروپایی اعلام کردند که کشورهای اروپایی قصد دارند در جلسه آتی شورای حقوق بشر، عربستان را به آزادی تمامی فعالان بازداشتی و همکاری با تحقیقات سازمان ملل درباره قتل جمال خاشقجی وادار کنند.

نسخه مناسب چاپ