وزارت صنعت: سیاست فروش فوری خودرو ادامه خواهد داشت
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا زمان تعدیل قیمت‌ها، ­سیاست فروش فوری خودرو ادامه می‌یابد.

فرشاد مقیمی در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما ­با بیان اینکه قیمت‌ خودرو در بازار رو به کاهش است، افزود:​تا زمانی که به تعادل در قیمت برسیم سیاست فروش فوری ادامه خواهد داشت؛ هرچند در ماه‌های ابتدایی سال آینده به نظر می‌رسد به صورت سنتی کمی تقاضای خودرو کاهش یابد و کاهش تقاضا کاهش قیمت را درپی خواهد داشت.

وی با اشاره به مصوبه‌ ترخیص خودرو‌های وارداتی اظهار داشت:­ آیین نامه مربوطه را وزیر صنعت ابلاغ کرد و کار ثبت سفارش این خودرو‌ها آغاز و به همه شرکت‌ها اعلام شده در ایام تعطیل هم موضوع ثبت سفارش انجام شود و مشتریان می‌توانند به وزارتخانه و گمرک مراجعه کنند و سعی بر این است تا قبل از پایان سال خودرو‌هایی که در گمرک هستند و قابلیت خروج دارند ترخیص و توسط شرکت‌ها به متقاضیان تحویل شود.

معاون وزیر صنعت­ به موضوع تامین قطعات خودرو اشاره کرد و افزود: با تامین منابع مالی­ ریالی و ارزی با همکاری بانک‌ها و بانک مرکزی تاکنون بیش از ۳۴۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مورد نیاز این بخش پرداخت شده و بقیه آن در دو هفته آینده پرداخت می‌شود­.

وی اضافه کرد: تامین قطعات باعث افزایش تولید شده و تولید روزانه خودرو به ۴ هزار دستگاه رسیده که به همین میزان تحویل خودرو داریم.

مقیمی­ با اشاره به اینکه​ وزارت صنعت در ابلاغیه‌ای به خودروسازان اعلام کرده است در روز‌های تعطیل هم به تحویل خودرو اقدام کنند و خدمات پس از فروش هم انجام شود، افزود: در ایام پایانی سال با پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته برای خدمات رسانی به مشتریان در ایام نوروز از امکانات الکترونیک هم استفاده می‌شود و مشتریان با تماس تلفنی از طریق تلفن‌های هوشمند می‌توانند پیام ارسال کنند و اطلاعات لازم از طریق شرکت خدمات رسان از طریق گوشی‌های تلفن همراه به مشتریان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد:­ پیش بینی شده که برخی تعمیرگاه‌ها به صورت شبانه روزی خدمات رسانی کنند که در استان‌های مختلف انجام می‌شود؛ چنانکه در خودروسازی سایپا بیش از ۵۰۰ تعمیرگاه خدمات رسانی می‌کنند.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:​ تامین قطعات هم انجام و به تعمیرگاه‌ها ارسال شده و نظارت‌های لازم از طریق انجمن‌ها و وزارت صنعت انجام می‌شود.

نسخه مناسب چاپ