اخبارکوتاه خارجی
 

جیمز خطاب به جردن: همیشه می خواستم مثل تو باشم

هرچند لبرون جیمز در ترکیب تیم لس آنجلس لیکرز به مرحله پلی آف NBA نرسید، اما رکوردهای زیادی را جابه جا کرد که آخرین آن مربوط به مایکل جردن افسانه ای بود.به گزارش ایرنا، مایکل جردن ستاره افسانه ای آمریکا پس از اینکه لبرون جیمز توانست جایش را در لیست امتیازآورترین بازیکنان تاریخ NBAبگیرد به او تبریک گفت. او عملکرد لبرون جیمز در بسکتبال آمریکا را نیز فوق العاده توصیف کرده است. پس از این موضوع ستاره لیکرز خطاب به مایکل جردن نوشت: افتخارات زیادی در دوران ورزشی ام کسب کرده ام، اما این افتخارات و رنکینگ ها زمانی بالا می رود که همراه با قهرمانی باشد. برای کودکی از آکرون (شهری در آمریکا) که به فردی تاثیرگذار و الهام بخش نیاز داشت، مایکل جردن بهترین بود. من او را تماشا می کردم، می خواستم مثل او بازی کنم، می خواستم مثل او شوت بزنم، تلاش می کردم اسلم دانک هایم شبیه به او باشد، می خواستم کفش هایی شبیه به او به پا کنم و مثل او مورد توجه کودکانی باشم که در سالن مسابقه حضور دارند.لبرون جیمز همچنین پیام تشکری بر روی کفش ورزشی خود خطاب به مایکل جردن نوشت.

گلزنی آزمون هم مانع شکست «زنیت» نشد

در مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا مهاجم ایرانی تیم فوتبال زنیت روسیه در دیدار مقابل ویارئال موفق به گلزنی شد.به گزارش خبرگزاری فارس، دیدارهای رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا در شهرهای مختلف قاره سبزبرگزار شد که در یکی از مهم‌ترین مسابقات تیم های فوتبال زنیت روسیه و ویارئال اسپانیا مقابل همدیگر صف آرایی کردندو در پایان، این مسابقه با نتیجه ۳ بر یک به سود ویارئال میهمان به پایان رسید.در این مسابقه حساس سردار آزمون در دقیقه ۳۵ بازی موفق به گلزنی شد و در دقیقه ۷۵ با تشخیص سرمربی تیم تعویض شد. نتایج سایر دیدارهای به شرح زیر است:

رن ۳ – آرسنال یک

دیناموزاگرب یک – بنفیکا صفر

فرانکفورت صفر – اینترمیلان صفر

سویا ۲ – اسلاویا پراگ ۲

رکورد جدید برای کاسیاس

سنگربان اسپانیایی پورتو کریستیانو رونالدو را پشت سر گذاشت و رکورددار پیروزی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا شد.به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای اسپورت، پورتو توانست در دیدار برابر رم با نتیجه سه بر یک به پیروزی برسد تا با توجه به شکست دو بر یک در دیدار رفت به دور بعد راه پیدا کند.ایکر کاسیاس در این دیدار در ترکیب اصلی پورتو به میدان رفت و صد و یکمین پیروزی خود در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را جشن گرفت که این یک رکورد به شمار می‌آید.کریستیانو رونالدو هم ۱۰۰ پیروزی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا در کارنامه دارد که کاسیاس توانست او را پشت سر بگذارد.

نسخه مناسب چاپ