دولت مادورو سفیر آلمان را به اتهام دامن زدن به ناآرامی های ونزوئلا اخراج کرد
سرویس خارجی: وزارت امور خارجه ونزوئلا سفیر آلمان در کاراکاس را عنصر نامطلوب خواند و اعلام کرد وی باید ظرف ۴۸ساعت ونزوئلا را ترک کند.

وزارت امور خارجه ونزوئلا با انتشار بیانیه‌ای «دانیل کراینر» سفیر جمهوری فدرال آلمان در ونزوئلا را عنصر نامطلوب خواند. در بیانیه وزارت امور خارجه ونزوئلا تأکید شده است که ونزوئلا به هیچ وجه نمی‌پذیرد یک دیپلمات خارجی نقشی شبیه به رهبران سیاسی را در خاکش ایفا کند، سفیر آلمان آشکارا از توطئه‌های افراطی اپوزیسیون ونزوئلا حمایت می‌کند. سفیر آلمان در کاراکاس اولین دیپلمات غربی است که در پی تشدید تنش‌ها بین دولت ونزوئلا و کشورهای غربی از ونزوئلا اخراج می‌شود.

گفته می شود وی با رهبر مخالفان دیدار کرده و از او حمایت کرده بود. نیکلاس مادورو حمایت آمریکا و متحدانش از «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا را دخالت آشکار در امور داخلی کشورش خوانده و تأکید کرده است که تحت فشارهای غرب حاضر به کناره‌گیری از جایگاه خود به‌عنوان تنها رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا نخواهد شد. در همین راستا وزیر خارجه آلمان با نقض منشور ملل متحد در لزوم عدم دخالت در امور داخلی کشوهای مستقل، تهدید کرد که اتحادیه اروپا تحولات آتی در ونزوئلا را زیر نظر خواهد داشت و به آنها پاسخ می‌دهد.

«هایکو ماس» از احتمال اِعمال تحریم‌های بیشتر علیه رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا خبر داد. همزمان معاون رئیس‌جمهور آمریکا از ابطال روادید ۷۷شهروند ونزوئلایی شامل تعدادی از مقامات دولت ونزوئلا و خانواده‌های آنها خبر داد. نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور ونزوئلا هم تهدید کرد که با گسترش شبکه تحریم‌ها علیه دولت مادورو، قصد دارند بانک‌های متعامل با کاراکاس را نیز تحریم کنند. الیوت آبرامز» هشدار داد که واشنگتن با گسترش شبکه تحریم‌ها علیه دولت مادورو، قصد دارد بانک‌هایی که از وی حمایت می‌کنند را نیز هدف قرار دهد. در این حال وزیر امور خارجه چین در واکنش به آخرین تحولات ونزوئلا، درباره ادامه تحریم های اقتصادی آمریکا علیه مردم ونزوئلا هشدار داد و تاکید کرد که این بحران ها اوضاع را در این کشور وخیم تر کرده است.

نسخه مناسب چاپ