کوتاه از سراسر جهان
 

کارشناس روس: پوتین در حال آماده شدن برای جنگ اتمی محدود است

فارس: یک کارشناس روس اعلام کرد، رئیس‌جمهوری روسیه در حال آماده شدن برای یک جنگ اتمی محدود و پیروز شدن در این نبرد است.«الکساندر اسکوبوف» گفت که دکترین جنگ سرد بر اساس این فرضیه است که هیچ کدام از قدرت‌های جهانی از تسلیحات اتمی برای حمله استفاده نکنند و تنها برای دفاع آن را به کار گیرند و فقط در صورتی به تشدید اوضاع بپردازند که طرف مقابل نخست به این کار مبادرت ورزد. به گفته وی هر دو طرف به این نتیجه رسیده‌اند که اگر استفاده از تسلیحات معمول به آنها اجازه برنده شدن در نبرد را ندهد به سوی استفاده از تسلیحات اتمی گام بردارند.

زنان داعشی تهدید به انتقام کردند

ایسنا: برخی زنان داعشی خارج شده از آخرین پناهگاه این گروه تروریستی در سوریه در مقابل دوربین خبرنگاران با سر دادن شعارهای معروف داعش، به تحسین این گروه تروریستی پرداخته و تهدید به انتقام و فتوحات جدید کردند. حدود ۱۰ تن از زنان داعشی خارج شده از آخرین پناهگاه این گروه در روستای الباغوز سوریه که خسته و گرسنه به نظر می‌رسیدند، به محض مشاهده تجمع خبرنگاران شروع به فریاد کرده و کفش‌هایشان را در مقابل دوربین خبرنگاران گرفتند و با سر دادن شعار معروف داعش یعنی؛ “الله اکبر” و “باقیه و تتمدّد” (پایدار، غیر قابل شکست و فراگیر و فاتح) به سمت دوربین‌ها سنگ پرتاب کردند.

دست رد مرکل به سینه آمریکا برای ایجاد تنش در کریمه

فارس: صدراعظم آلمان با رد درخواست معاون رئیس‌جمهوری آمریکا برای تنش‌زایی در کریمه، از اعزام کشتی جنگی به دریای آزوف خودداری کرد. «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهوری آمریکا از آلمان درخواست کرده بود که رزمایش دریایی در نزدیکی شبه‌جزیره کریمه برگزار کند و از «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان خواسته بود کشتی‌های جنگی آلمان را از طریق کانال بین کریمه و روسیه به دریای آزوف بفرستد و به مسکو نشان دهد که قدرت‌های غربی تسلیم آنها نمی‌شوند اما مرکل درخواست پنس را رد کرد.

مسلمانان آمریکا، هدف بیشترین تبعیض

ایسنا: تازه ترین نظرسنجی حاکیست مسلمانان نسبت به دیگر گروه‌های مذهبی در آمریکا با تبعیض بیشتری مواجه هستند. این نظرسنجی که توسط وب سایت سیاسی هیل و کمپانی هری ایکس صورت گرفته نشان داد ۸۵ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند مسلمانان با تبعیض مواجه هستند در حالی که ۷۹ درصد معتقدند یهودیان مورد تبعیض قرار می‌گیرند.حدود ۶۱ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نیز اعلام کردند مسیحیان با تبعیض مواجه هستند. نتیجه این نظرسنجی در هفته‌ای منتشر شد که طی آن یک قطعنامه ضد نفرت و انزجار برای محکوم کردن یهودستیزی، اسلام هراسی و دیگر انواع تعصب در کنگره آمریکا تصویب شد.

مرگ نوزاد عروس انگلیسی داعش، برای لندن جنجال ساز شد

ایرنا: لغو حق شهروندی «شمیمه بیگم» دختر جوان انگلیسی که چهار سال پیش برای پیوستن به گروهک تروریستی داعش از لندن به سوریه فرار کرد، پس از مرگ نوزادش در اردوگاه پناهجویان در سوریه، انتقادها علیه وزیرکشورانگلیس را برانگیخت. دولت در سایه انگلیس، تصمیم وزیر کشور برای لغو تابعیت انگلیسی بیگم را اقدامی خشن و غیرانسانی خواند. او گفت که بی‌وطن کردن یک شهروند خلاف مقررات بین‌المللی است و اینک یک نوزاد بی‌گناه به دلیل لغو حق شهروندی از یک زن انگلیسی، فوت‌ شده است. گفتنی است شمیمه بیگم، یکی از سه دختر دانش‌آموز فراری انگلیسی است که سال ۱۳۹۳ برای پیوستن به گروه تروریستی داعش راهی سوریه شدند.

نسخه مناسب چاپ