آلمان: حزب‌الله، بخشی از ‌جامعه لبنان است
سرویس خارجی: وزیر کشور آلمان گفت که تصمیم انگلیس برای گنجاندن شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان به فهرست سازمان‌‌های تروریستی، تأثیری بر مواضع برلین در این خصوص نخواهد داشت.

«نیلس آنن» گفت که دولت آلمان از سیاست دولت انگلیس در اضافه کردن شاخه سیاسی حزب الله به فهرست سازمان‌های تروریستی پیروی نخواهد کرد. وزیر کشور آلمان در گفت‌وگو با نشریه اشپیگل تصریح کرد که حزب‌الله جزو احزاب سیاسی جامعه لبنان است و اتحادیه اروپا فقط شاخه نظامی و نه سیاسی آن را چند سال قبل به فهرست گروه‌های ممنوعه اضافه کرد. «آنن» گفت که آلمان علاقه‌مند به حفظ ثبات لبنان است و تصمیم انگلیس تأثیر مستقیم روی موضع آلمان یا اتحادیه اروپا نخواهد داشت.

گفتنی است انگلیس ماه گذشته تحت فشارهای رژیم صهیونیستی، آمریکا و عربستان سعودی شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان را به فهرست سازمان‌های تروریستی اضافه کرد. در چنین شرایطی رئیس پارلمان لبنان با بیان اینکه دیدار وی با معاون وزیر خارجه آمریکا هیچ نتیجه ای در برنداشت، گفت: «دیوید ساترفیلد» برای تحریک لبنانی ها علیه یکدیگر به بیروت آمده بود. «نبیه بری» افزود: در دیدار اخیر با ساترفیلد معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه، وی موضوع مرزهای دریایی لبنان را با منطقی از بالا به پایین مطرح کرد که پاسخ او به گونه ای که انتظار نداشت داده شد و دیدار با وی بدون هیچ نتیجه ای پایان یافت. وی افزود: مواضع ساترفیلد فقط تامین کننده منافع اسرائیل بود و امروز آنها نوعی سیاست را که من آن را «گاوهای خشمگین» می نامم در پیش گرفته اند که در راستای سیاست رئیسشان دونالد ترامپ است.

نسخه مناسب چاپ