«دویچه وله»‌‌: جنگ یمن ماهانه ۱۷۵ میلیون دلار برای عربستان هزینه دارد
سرویس خارجی:پایگاه خبری «دویچه وله» آلمان در گزارشی با اشاره به حملات چهار سال گذشته سعودی ها علیه یمن اعلام کرد: عربستان برای انجام حملات هوایی به یمن، هر ماه ۱۷۵ میلیون دلار هزینه می کند.

این پایگاه خبری در گزارشی اعلام کرد: فقط حملات هوایی عربستان علیه یمن در ماه ۱۷۵ میلیون دلار برای ریاض هزینه در بر دارد چرا که سعودی ها از ۱۰۰ فروند جنگنده در این حملات استفاده می کنند. مجله «فوربس» آمریکا هم طی یک بررسی و با اعداد و ارقام متفاوتی نوشت، این جنگ ماهانه ۱۲۰میلیون دلار برای سعودی‌ها هزینه در بر دارد.

دانشگاه «هاروارد» آمریکا اما در تحقیقاتی که منتشر کرده، هزینه جنگ ریاض علیه یمن را ۲۰۰میلیون دلار در یک روز برآورد کرده است.در تحولات میدانی نیز، منابع یمنی از شکست تلاش مزدوران سعودی برای نفوذ به دانشکده مهندسی و خیابان «الخمسین» در الحدیده خبر دادند که با وجود پشتیبانی آتش سنگین توپخانه شکست خورد. در مقابل، یگان موشکی ارتش و انصارالله یمن نیز دو فروند موشک «زالزال۱ » به مواضع و تجمعات مزدوران ائتلاف سعودی در نزدیکی کوه «قیس» در «جیزان» عربستان شلیک کردند که تلفات و خسارت‌هایی به آنها وارد آورد .

در همین حال، نیروهای یمنی موفق شدند یک فروند پهپاد جاسوسی متعلق به نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی را ساقط کنند.به گزارش خبرگزاری المسیره، نیروهای پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در منطقه «جیزان» واقع در جنوب عربستان سرنگون کنند.یک منبع نظامی تاکید کرد که محل دقیق سرنگونی این پهپاد در شرق پایگاه «جحفان» است. نیروهای مقاومت یمن در جریان تجاوز نظامی عربستان به این کشور تاکنون چندین فروند از این نوع پهپادها را ساقط کرده اند.

نسخه مناسب چاپ