۴۸درصد مدارس خراسان جنوبی نیازمند بازسازی است
بیرجند ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: ۱۴ درصد مدارس این استان تخریبی و ۴۸ درصد هم نیازمند بازسازی است، هر چند به این معنا نیست که این تعداد از مدارس استحکام لازم را ندارند.‏

‏محمدرضا بیگی ادامه داد: ۱۰۰ پروژه در استان خراسان جنوبی در حال احداث است که شامل کلاس‌های درس، سالن‌های ورزشی و سالن‌های چند منظوره است و تلاش می‌شود تا مهرماه آینده ۶۰ تا ۷۰ کلاس درس آماده شود، آستان قدس رضوی هم پروژه ساخت مجتمع آموزشی را در مهرشهر در برنامه دارد که از اواخر فروردین ۹۸ احداث آن آغاز خواهدشد.

بیگی افزود: ۲۰۱ کلاس جدید درس باید برای سایت مسکن مهرشهر بیرجند ساخته شود که تاکنون ۸۴ کلاس درس احداث شده است.

وی با بیان اینکه نیاز به احداث فضاهای آموزشی به دلیل جابه‌جایی و مهاجرت در شهر زیاد است و باید ساخت و ساز مدارس هر چه زودترانجام شود، گفت: طی ۲ ماه اخیر در چند پروژه در حال احداث با شهرداری و شورای شهر بیرجند با مشکل مواجه شدیم که با پیگیری‌ها مشکل حل شد.

بیگی با بیان اینکه ۶۰۰ تا ۷۰۰ کلاس درس در مجموع برای خراسان جنوبی مورد نیاز است، افزود: جشنواره استانی خیران مدرسه ساز اردیبهشت‌ماه در مشهد برگزار می‌شود.

وی زمان این جشنواره را دوم اردیبهشت ۹۸ اعلام کرد و افزود: استان خراسان جنوبی ۷۰۰ خیر مدرسه ساز دارد و تاکنون ۱۳ جشنواره خیران مدرسه ساز برگزار و ۱۴۰ میلیارد تومان در آنها تعهد شده و حدود ۸۰ درصد آن تحقق یافته است.

نسخه مناسب چاپ