حماس شروط رژیم صهیونیستی برای آتش‌بس را رد کرد
سرویس خارجی: یک مقام جنبش حماس تاکید کرد که مقاومت فلسطین مایل به حفظ آرامش در نوار غزه است اما شروط دیکته شده رژیم صهیونیستی درباره آتش‌بس را نمی‌پذیرد .
در حالی که تحلیلگران رژیم صهیونیستی بر بعید بودن موفقیت تلاش‌های سازمان اطلاعات مصر برای ازسرگیری توافق آتش‌بس در مرز غزه تاکید کرده‌اند، روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» گزارشی درباره شروط و درخواست‌های حماس برای آتش‌بس احتمالی با این رژیم منتشر کرده است. به ادعای «هاآرتص»، یک مقام ارشد حماس به این روزنامه گفت که حماس خواهان آرامش است اما از اسرائیل انتظار دارد که در ازای آن، محدودیت‌های اعمال شده علیه نوار غزه رفع شود.
این مقام که نامش منتشر نشده، اعلام کرد هدف اصلی حماس رفع محاصره تحمیلی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه است و در صورتی که در این باره توافق نشود، حماس سیاستش تغییر نخواهد کرد. یک هیات از مقام‌های امنیتی مصر هفته جاری در غزه با رهبران حماس دیدار کرد. در این دیدار، رهبران حماس گفتند که خواهان اجتناب از تنش و درگیری با رژیم صهیونیستی هستند اما مایل نیستند شروط دیکته شده اسرائیل برای حفظ آرامش را بپذیرند. در چنین شرایطی وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی مدعی شد که نخست وزیر این رژیم، پیشنهادی که او در دوره تصدی‌اش در وزارت جنگ برای ترور رهبران حماس و جهاد اسلامی مطرح کرده بود را نپذیرفت.
آویگدور لیبرمن، مدعی شد: در ژوئیه ۲۰۱۸پیشنهادی برای ترور رهبرانی از حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه را به بنیامین نتانیاهو دادم و تلاش بسیاری کردم تا نتانیاهو را راضی به اجرای این پیشنهاد کنم اما او همواره با آن مخالفت می‌کرد. در رویدادی دیگر منابع خبری از حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به شمال نوار غزه خبر دادند. پیش از این حمله، ارتش رژیم صهیونیستی از شلیک موشک از غزه به سوی شهرک‌های اسرائیلی در فلسطین اشغالی خبر داده بود.

نسخه مناسب چاپ