تظاهرات هواداران رئیس جمهوری ونزوئلا علیه مداخله آمریکا
سرویس خارجی: شهرهای مختلف ونزوئلا شاهد تظاهرات حامیان دولت بود و هواداران «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا علیه سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا در قبال کشورشان شعارهایی سر دادند.
تظاهرات حامیان مادورو در حالی در کاراکاس و چند شهر برگزار شد که معترضان با سردادن شعارهایی آمریکا را به دخالت در امور داخلی ونزوئلا متهم کردند. همزمان مادورو گفت:هرگونه تجاوز امپریالیسم آمریکا با واکنش قاطع وطن پرستان مواجه می‌شود.رئیس جمهور ونزوئلا در توییتی خطاب به دولت آمریکا اظهار داشت، وطن پرستان ما پاسخ قاطعی را به آمریکا نشان می‌دهند.
مادورو افزود: امپراطوری آمریکا آگاهی و عزم مردم ونزوئلا را دست کم گرفته است اما من اطمینان می‌دهم که هرگونه تلاشی برای تجاوز امپریالیستی با واکنش قاطع وطن پرستان اعم از مردان و زنان که مایلند شجاعانه از کشور دفاع کنند، مواجه می‌شود. در چنین شرایطی رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا خواستار برگزاری راهپیمایی گسترده مخالفان در پایتخت علیه مادورو شد.
خوآن گوآیدو، به هزاران تن از حامیانش گفت که پیش از برگزاری راهپیمایی سراسری در پایتخت، یک تور را در کشور برگزار می‌کند.
وی ادامه داد: زمانی که ما تور خود را در هر یک از ایالات کشور تمام کنیم، تاریخی را برای برگزاری یک راهپیمایی سراسری در کاراکاس اعلام خواهیم کرد. گوآیدو تهدید کرد که خواستار مداخله خارجی هم می‌شود.
خبر دیگر اینکه رئیس جمهور ونزوئلا از حمله سایبری علیه یکی از تاسیسات انرژی این کشور خبر داد.مادورو گفت: این حمله سایبری مانع از برقراری مجدد جریان برق شده است. برق در مناطقی از ونزوئلا اوایل هفته قطع شده بود.
مادورو اظهار داشت: امروز توانسته‌ایم جریان مجدد برق را در ۷۰ درصد کشور برقرار کنیم ولی یک حمله سایبری دیگر علیه یکی از تاسیسات انرژی کشور انجام شده است به همین دلیل همه پیشرفت‌های حاصل شده برای برقراری مجدد جریان برق در کشور، مختل شده است.
از طرفی با تداوم خاموشی گسترده در ونزوئلا و بی نتیجه ماندن تلاش‌های دولت برای بازگرداندن برق، فعالیت مهم ترین فرودگاه‌ بین‌‎المللی این کشور موسوم به سیمون بولیوار متوقف و پروازهای آن لغو شد.
با وجود برق اضطراری، مسئولان فرودگاه سیمون بولیوار در حوالی پایتخت ونزوئلا تصمیم به توقف پروازها گرفتند. گفته می شود بیش از ۱۵ ایالت ونزوئلا از روز پنجشنبه با قطعی برق مواجه شده اند. در این حال رئیس جمهور کوبا قطع سراسری برق در ونزوئلا را نتیجه حمله خرابکارانه علیه مردم این کشور خواند. «میگوئل دیاز کانل» گفت: خرابکاری در نیروگاه برق ونزوئلا، حمله‌ تروریستی کثیف علیه مقاومت مردم این کشور و پیش بردن طرح دخالت نظامی است.

نسخه مناسب چاپ