کوتاه آموزشی
شرایط جذب عضو هیأت علمی در دانشگاه های غیرانتفاعی
رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی با اعلام برخی شرایط جذب هیأت علمی در این دانشگاه ها گفت: تعداد دانشجویان مراکز غیرانتفاعی کم بوده و نمی‌توانند عضو هیات علمی زیادی جذب کنند.
علی آهون منش در گفتگو با مهر با اشاره به مشکل دانشگاه‌های غیرانتفاعی در جذب عضو هیات علمی گفت: دانشگاه‌ها غیرانتفاعی محدودیتی در جذب عضو هیات علمی ندارند منتهی فردی که قرار است استخدام شود باید استانداردهای لازم استخدام را داشته باشد.
وی ادامه داد: اگر فرد مذکور دو مدرک خود را پشت سرهم از دانشگاه درجه دو و سه اخذ کرده باشد برای عضویت هیات علمی دانشگاه پذیرش نمی‌شود باید حداقل یک مدرک خود را از دانشگاه برتر و شناخته شده دریافت کرده باشد.

صف هشت هزار نفری دانشجویان برای دریافت ارز
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: هشت هزار دانشجوی ایرانی خارج از کشور برای دریافت ارز به نرخ شناور در سامانه سجاد این سازمان ثبت نام کردند.
مجتبی صدیقی در گفت و گو با ایرنا در مورد تعیین تکلیف ارز دانشجویی برای سال آینده، اظهار داشت: بر مبنای بخشنامه بانک مرکزی در شش ماهه دوم سال ۹۷، ارز دانشجویان غیربورسیه خارج از کشور به نرخ شناور پرداخت شد.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد تعیین تکلیف ارز دانشجویی سال ۹۸، توضیح داد: برای شش ماه اول سال ۹۸ منتظر بخشنامه ابتدای سال بانک مرکزی هستیم. صدیقی، گفت: پس از صدور این بخشنامه، سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان برای دریافت درخواست ها فعال می شود و به روال سال جاری تقاضاها به بانک ها ارسال خواهد شد.
یادآور می شود، دانشجویان ایرانی خارج از کشور که متقاضی دریافت ارز هستند تا امروز ۲۰ اسفندماه مهلت دارند با مراجعه به سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان برای دریافت این ارز درخواست خود را ثبت کنند.

نسخه مناسب چاپ