پرداخت ۲ / ۱ میلیون تومان عیدی به مصدومان ضایعه نخاعی
رئیس جمعیت هلال احمر از پرداخت مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی به هر کدام از خانواده ‌هایی که بیمار ضایعه نخاعی دارند، خبر داد.

به گزارش جمعیت هلال احمر، علی اصغر پیوندی با تشریح فعالیت سازمان داوطلبان این جمعیت در زمینه افزایش تاب ‌آوری اجتماعی گفت: متاسفانه در کشور ما حوادث مختلف طبیعی و انسانی رخ می دهد که ضایعه نخاعی از مهمترین تبعات این حوادث به خصوص حوادث جاده ای به شمار می رود و زندگی این افراد را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه در کشور اکنون حدود ۲۵ هزار خانوار درگیر ضایعه نخاعی ناشی از سوانح طبیعی و حوادث جاده ای داریم، افزود: از این میان ۱۰ هزار ضایعه نخاعی مربوط به تصادفات جاده ای است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: این جمعیت بر اساس وظیفه ذاتی خود برای کمک به خانواده‌های دارای عضو دچار ضایعه نخاعی، تصمیم گرفت تا درآستانه نوروز به هر کدام از ۲۵ هزار خانوار مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی پرداخت کند.

به گفته دکتر پیوندی، اطلاعات مربوط به این افراد از مراجع حمایتی دریافت شده است.

خبر دیگر اینکه، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: میانگین زمان حضور امدادگران و نجاتگران هلال احمر در رسیدگی به مصدومان انواع حوادث جاده ای حدود ۱۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه است.

مرتضی سلیمی در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: قصد داریم در اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال ۹۸ مدت زمان حضور امدادگران را با افزایش تعداد پایگاه‌ها، به هشت دقیقه برسانیم.

وی از مردم خواست تا در صورت قرارگرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده ای، دریایی و کوهستانی با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به انواع حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.

نسخه مناسب چاپ