هشدار رهبران دموکرات آمریکا به ترامپ‌ درباره تعطیلی مجدد دولت
سرویس خارجی: رهبران دموکرات آمریکا در واکنش به طرح احتمالی دونالد ترامپ برای درخواست هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بودجه از کنگره به منظور ساخت دیوار در مرز مکزیک،هشدار دادند که درصورت ارائه چنین درخواستی دولت دوباره تعطیل و رئیس جمهوری وادار به پذیرش شکست می شود.«نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان و «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات در سنا با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: ترامپ وقتی برای ساخت دیوار پرهزینه و بی تاثیر خود دولت را به تعطیلی کشاند، به میلیون ها آمریکایی ضربه زد و باعث بروز هرج و مرج گسترده در کشور شد.

رهبران حزب دموکرات افزودند: کنگره از تامین هزینه ساخت این دیوار امتناع کرد و ترامپ وادار شد شکست را پذیرفته و دولت را بازگشایی کند، اگر او درخواستش را تکرار کند همان اتفاقات دوباره رخ خواهد داد. ما امیدوار بودیم او درس گرفته باشد. از سویی،«آدام شف»، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: اگر دونالد ترامپ با ادای سوگند در تحقیقات مرتبط با مداخله انتخاباتی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ شهادت ندهد، مرتکب “اشتباه” می‌شود.وی تاکید کرد:معتقدم که شهادت ندادن در نهایت اقدام اشتباهی خواهد بود، زیرا این احتمالاً بهترین روش برای رسیدن به حقیقت است که رئیس‌جمهوری آمریکا با ادای سوگند شهادت بدهد. در چنین شرایطی،رئیس جمهوری آمریکا ضمن انتقاد شدید از رسانه‌های کشورش به خودستایی پرداخت و در توئیتی نوشت:علیرغم فعالیت خصمانه‌ترین و فاسدترین رسانه‌ها در تاریخ سیاست آمریکا، دولت من بیش از هر دولت دیگری در طول دوسال نخست فعالیت خود دستاورد داشته است.وی مدعی شد: امروز بیش از هر زمان دیگری در تاریخ کشورمان، ۱۸۵ میلیون نفر افراد شاغل در آمریکا وجود دارد. کم چیزی نیست!

از سویی،«جرومی پاول»، رئیس بانک مرکزی آمریکا که با انتقادات شدیدی از سوی ترامپ مواجه شده است اعلام کرد: رئیس جمهوری آمریکا نمی‌تواند وی را اخراج کند.وی گفت: قانون کاملاً مشخص است؛ من یک دوره ریاست چهار ساله دارم و قصد دارم تا پایان این دوره خدمت کنم.

نسخه مناسب چاپ