«البنا» لبنان: آمریکا و اسرائیل برای ایجاد آشوب در الجزایر، اتاق عملیات تشکیل داده اند
سرویس خارجی: روزنامه لبنانی «البنا» در گزارشی درباره تظاهرات و ناآرامی ها در الجزایر هشدار داد و نوشت، آمریکا و اسرائیل برای ایجاد آشوب در این کشور، اتاق عملیات تشکیل داده اند.

البنا در این گزارش با تیتر «اتاق عملیاتی برای نابودی الجزایر و طرح ارتش برای تقابل با آن» به نقل از یک «منبع اطلاعاتی» از طرح آمریکا و رژیم صهیونیستی برای منحرف کردن جریان اعتراضات آرام در الجزایر به سمت تخریب و نابودی این کشور و تأسیس «دو اتاق عملیات» برای این طرح پرده برداشت.

البنا نوشت: درست است که حرکت اعتراضی این روزهای مردم الجزایر در بالاترین سطوح نظم، آرامش، تمدن و تعهد در جریان است تا کشور الجزایر و اعتبار آن که با جانشفانی یک‌ونیم میلیون شهید به دست آمده، حفظ شود، اما قدرت‌های استعماری و صهیونیستی و در رأس آن آمریکا و اسرائیل کاملا خلاف این را می‌خواهند و درصددند کشور الجزایر به سزای مواضعش در مخالفت با تحویل منابع کشور و ملتش به استعمارگر آمریکایی و فرانسوی یا هر دوی آنها نابود شود.

این روزنامه به نقل از یک منبع اطلاعاتی متخصص نوشت: واشنگتن و «تل آویو» اتاق عملیات مرکزی برای مدیریت ناآرامی ها در الجزایر تشکیل و شهر «رباط» مغرب را هم مقر آن قرار داده اند .

در ادامه این گزارش آمده است: در این اتاق چهار نفر از افسران اطلاعات آمریکا و شش افسر اطلاعات مغرب حضور دارند، علاوه بر آن، ۱۲ نفر دیگر که به آنها «کارشناسان تخریب» گفته می‌شود و تبعه صربستان و از اعضای سازمان «اوتپور» صربستان (گروهی که انقلاب رنگی در صربستان را سازمان داده بود) هستند که از سوی طرف‌های متعدد آمریکایی تامین مالی می‌شوند؛ این سازمان در دهه نود قرن گذشته در دانشگاه بلگراد تاسیس شده و هدف از آن سرنگونی رژیم «اسلوبودان میلسویچ» بود ؛ اتفاقی که در سال ۲۰۰۱ به وقوع پیوست.

در همین حال،بیش از ۱۰۰۰ تن از قضات الجزایر اعلام کردند: چنانچه «عبدالعزیر بوتفلیقه»، در انتخابات ماه آتی این کشور شرکت کند، بر انتخابات نظارت نخواهند کرد ؛ اقدامی که بزرگترین ضربه به رهبر بیمار الجزایر از زمان آغاز اعتراضات مردمی از دو هفته پیش است.

همزمان، انجمن علمای مسلمان الجزایر نیز بار دیگر از مقام های این کشور خواستند تا نامزدی مجدد «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری این کشور را برای انتخابات ریاست جمهوری لغو کنند. آنها همچنین هرگونه دخالت خارجی در بحران داخلی این کشور را رد کردند.

* مصر

رئیس جمهوری مصر با اشاره به خسارات بزرگی که پس از برکناری دولت حسنی مبارک به این کشور وارد شد، نسبت به خطرات تظاهرات در مصر و دیگر کشورهای عربی همسایه هشدار داد.

«عبدالفتاح سیسی» در همایشی که ارتش این کشور به مناسبت “روز شهید” برگزار کرد، درباره تروریسم، وضعیت معیشتی، حوادث ریلی و خطر تظاهرات و انقلاب علیه استقرار کشور صحبت کرد.

نسخه مناسب چاپ