یک قدم جلوتر برویم!
 

خوب است یک دفترچه کوچک داشته باشیم که وقتی به عید نزدیک می‌شویم، آن را ورق بزنیم.
آخر سال، همه ما حس و حال متفاوتی را تجربه می‌کنیم. انگار رایحه‌ای آشنا اما مرموز در هوا می‌پیچد که همه ما را سرمست می‌کند. بزرگترها می‌گویند بوی عید است، اما از نظر من این عطر دلچسب و خاص، بوی تازگی است!
آخر هر سال به فکر خانه تکانی می‌افتیم تا با انقلاب طبیعت همراه شویم و دگرگونی‌های نویی را تجربه کنیم و البته که خانه تکانی دل هم لازم است.
هر سالی که به آخر می‌رسد، پیام می‌دهد که زمان در گذر است و فرصت‌های ما هم یکی پس از دیگری درحال عبورند و کاری هم از دست ما ساخته نیست، مگر اینکه تصمیم بگیریم واقعا خودمان را پیدا کنیم و مهم‌تر از همه به سراغ همان دفترچه سالانه‌مان برویم. همان دفتری که پر است از تلخی و شیرینی، خوبی و بدی، رویا و آرزو و نسخه‌های بایگانی شده از کارهایی که در طول سال انجام دادیم.
ممکن است به خیلی از اهداف و ایده‌های خوبمان رسیده باشیم و بعد از شمردن آنها از خوشحالی در پوستمان نگنجیم. ممکن است چیزهایی را هم پیدا کنیم که هنوز به آنها نرسیده‌ایم و از بعضی اتفاقات هم درس بگیریم.
همیشه یک زمان‌هایی می رسد که وادار به حسابرسی خودمان می‌شویم، مثل وقتی که می‌خواهیم بخوابیم، آخر یک هفته، پایان یک فصل یا همین حالا در آستانه
بهار.
بهتر است هر چه زودتر با خودمان حساب و کتاب کنیم و با حال خوش وارد بهار شویم.
سال نو پیشاپیش مبارک.
نوید صنعتی – ??ساله

code

نسخه مناسب چاپ