اعطای ۴۰۰میلیون تومان تسهیلات برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی
اراک ـ خبرنگاراطلاعات: فرمانده سپاه ناحیه اراک از اعطای ۴۰۰میلیون تومان تسهیلات برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی خبر داد.

سرهنگ پاسدار محمدرضا عسگری با بیان اینکه با اعطای این میزان تسهیلات با راه اندازی کارگاه‌های کوچک به طورمستقیم برای ۶۰نفر اشتغال پایدار ایجاد شده است، افزود: این تسهیلات درعرصه‌هایی شامل خیاطی،دامداری،کشاورزی، پرورش مرغ، بلدرچین و شترمرغ، پرورش قارچ خوراکی و ماهیان زینتی، کشت گیاهان دارویی، قالیبافی، تولید کیف وکفش، صنایع بسته بندی وکشت محصولات گلخانه‌ای وگیاهان دارویی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: درمجموع ۲۰کارگاه شکل گرفته که بطور مستقیم هرکارگاه با ۳ نیروی کار به چرخ تولید کشورکمک می‌کند.او با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب اسلامی خدمت به محرومین است تا دست مظلومین و مستضعفین را بگیرد و عدالت اجتماعی را در جامعه برقرار کند، یادآورشد: یکی از جنبه‌هایی که می‌تواند کمک‌های سازنده‌ای به این موضوع داشته باشد، خدمت‌رسانی به مردم و مناطق محروم است.

وی اضافه کرد: با کمک بسیج سازندگی ناحیه و مشارکت همه دستگاه‌ها و حتی مردم، می‌توانیم قدم بلندی برای رفع این معضل برداریم و هدفمان این است که شایستگی حکومت اسلامی را که دین سرمنشأ آن است به دنیا نشان دهیم و الگویی برای همه کشور‌ها باشیم. فرمانده سپاه ناحیه اراک با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در زمینه محرومیت‌زدایی گفت: در بخش محرومیت‌زدایی با همکاری قرارگاه قرب سپاه پاسداران ساخت ۸ خانه محروم انجام شده و آماده تحویل است همچنین ۳ خانه دیگر در مراحل پایانی

ساخت هستند.

سرهنگ پاسدار عسگری با بیان اینکه در شهر اراک طرحی با عنوان «سرای محله» با ایجاد کارگاه‌های اشتغالزایی اجرا شده که یکی از آن‌ها در شهرک امام علی (ع) است افزود: در این کارگاه کار آموزشی و تولیدی در زمینه قالیبافی انجام می‌شود، این طرح در کوی سجادیه و شهرک ولی‌عصر(عج) هم انجام می‌شود. وی ادامه داد: همچنین در قرارگاه جوادالائمه(ع) ۴۳ نفر از معتاد که قصد ترک مواد مخدر را داشتند به کمپ اعزام شدند و پیگیر سلامت مداوم و اشتغال آن‌ها هستیم و حدود ۳۵ میلیون تومان هم تسهیلات برای اشتغال به آنان اعطا شده است.

نسخه مناسب چاپ