کوتاه آموزشی
انتشار فهرست رشته‌های پرطرفدار جذب هیات علمی

تعداد متقاضیان هر رشته در فراخوان جذب هیات علمی بهمن ماه ۹۷مرکز جذب وزارت علوم اعلام شد، از مجموع ۲۸رشته پرطرفدار، رشته شیمی در صدر تقاضاها قرار دارد.

به گزارش مهر، بیستمین فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور مربوط به فراخوان بهمن ۱۳۹۷توسط هیات مرکزی جذب وزارت علوم، اعلام شد. متقاضیان از ۱۵بهمن تا ۷اسفند ۹۷فرصت داشتند در این فراخوان شرکت کنند، براساس آمار اعلام شده توسط این مرکز، ۱۱هزار و ۵۰۰نفر در این فراخوان شرکت کردند که از این تعداد ۷هزار و ۵۰۴نفر در یک رشته، ۲هزار و ۱۷۸نفر در دو رشته و ۸۱۸نفر نیز در سه رشته ثبت نام کردند.۲۸رشته نسبت به سایر رشته‌ها از تقاضای بیشتری برخوردار بوده است که رشته شیمی با ۷۶۵ثبت نام، در صدر تقاضاها برای عضویت در هیات علمی دانشگاه‌ها قرار دارد .بعد از رشته شیمی، مهندسی برق با ۶۱۵و مهندسی عمران با ۵۷۰ثبت نام در ردیف‌های بعدی تقاضا برای عضویت هیات علمی دانشگاه‌ها قرار دارند.

دانشجویان پزشکی با «اخلاق حرفه‌ای» آشنا می‌شوند

وزارت بهداشت «راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای» را که به پیشنهاد کمیسیون تخصصی اخلاق به تصویب شورای عالی نظام پزشکی رسیده است، به عنوان یکی از دروس دانشجویان علوم پزشکی، لازم الاجرا دانست.

به گزارش مهر، مصطفی معین رئیس کمیسیون تخصصی اخلاق سازمان نظام پزشکی با اعلام این مطلب، گفت: به دنبال تصویب شورای عالی سازمان نظام پزشکی برای نهادینه ساختن اخلاق حرفه‌ای در طبابت و امور پزشکی، موضوع تدوین راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای در دستور کار این سازمان قرار گرفت و در نهایت، برنامه آن به وزارت بهداشت ارائه گردید.

رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی، اظهار داشت: بر همین اساس، وزیر بهداشت، در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی، تبیین استانداردهای اخلاق در حرفه پزشکی توسط سازمان نظام پزشکی را شایسته تقدیر و تشکر دانست.

بنابر این گزارش، در متن این ابلاغیه آمده است: با عنایت به ابلاغ برنامه درسی ملی آموزش دوره دکترای پزشکی عمومی مصوب شصت و هفتمین نشست شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در اجرای بخشنامه شماره ۱۰۰ر۱۶۶۴مورخ ۱۳ر۱۲ر۹۷ مقام عالی وزارت در ارتباط با «راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای شاغلین حرف پزشکی و وابسته سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» و بنا به تقاضای بعضی از دانشگاه‌ها، فهرست منابع آموزشی پیشنهادی مباحث و کارگاه‌های درس «آداب پزشکی ۴» که بر اساس سرفصل محتوای برنامه درسی ملی انتخاب و پیشنهاد گردیده اند، ارسال می‌شود.

نمایشگاه کتاب تهران در شهر آفتاب برگزار می‌‌شود

نشست رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با مسئولان و دست‌اندکاران برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این نشست ضمن مروری بر عملکرد سال‌های گذشته، به تشریح وظایف دستگاه‌های اجرایی، نحوه هماهنگی و تشکیل کمیته‌‌‌های تخصصی به منظور برنامه‌‌ریزی و سیاستگذاری‌‌‌های لازم در ارتباط با سی و دومین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران پرداخته شد.

محمدجواد حق‌‌‌شناس درباره این نشست اعلام کرد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال ۹۹در شهر آفتاب برگزار می‌‌شود.

این نمایشگاه ۴تا ۱۴اردیبهشت که در محل مصلای امام خمینی (ره) برپا خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ