۳۰۰۰ تروریست داعش در سوریه تسلیم شدند
 

سرویس خارجی: نیروهای سوریه دموکراتیک (کردهای سوریه) اعلام کردند که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۰۰ تروریست خود را تسلیم نیروهای ما در منطقه الباغوز در شرق سوریه کردند.

آنها تاکید کردند: نبرد ادامه دارد و زمان پیروزی نزدیک‌تر از هر زمان دیگر است.ائتلاف سوریه دموکراتیک که اکثر نیروهایش را جنگجویان کُرد تشکیل می‌دهند، متحد ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در نبرد علیه داعش هستند.خبرگزاری رویترز هم گزارش داد که صدها تروریست آخرین منطقه باقی مانده تحت تصرف داعش در الباغوز را ترک کرده و خود را تسلیم نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک کردند.

سخنگوی نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک هم تاکید کرد که عملیات الباغوز، رو به پایان است و تنها به مقداری زمان نیاز دارد. در چنین شرایطی نماینده سازمان ملل در امور سوریه، با تأکید بر تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه گفت که به عنوان نماینده سازمان ملل حق این را ندارد که به جای مردم سوریه، حکم کند. گی‌یر پدرسن، همچنین به وجود پنج ارتش آمریکا، روسیه، ایران، ترکیه و اسرائیل در سوریه پرداخت و گفت باید از عدم برخورد و رویارویی میان طرف‌ها اطمینان حاصل کرد زیرا در این زمینه ممکن است اشتباهاتی رخ دهد و به نتایج فاجعه‌باری در سوریه منجر و در نهایت ثبات منطقه و جهان را به چالش بکشد.

خبر دیگر اینکه پس از آنکه سناتور لیندسی گراهام که به ترامپ نزدیک است، گفته بود ترامپ را در صدور حکمی در زمینه به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی متقاعد می کند، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای این سخن گراهام را به شدت محکوم و تاکید کرد، در صورتی که نیروهای رژیم صهیونیستی از بلندی‌های جولان عقب نشینی نکنند، سوریه در استفاده از زور و قدرت برای آزادسازی این منطقه تردید نخواهد کرد.

نسخه مناسب چاپ