پاکستان و هند در یک روز آزمایش موشکی انجام دادند
سرویس خارجی: همزمان با تنش میان اسلام‌آباد و دهلی‌نو که از چند هفته پیش بر سر حمله انتحاری به نظامیان هندی در کشمیر به وجود آمده است، پاکستان و هند برای به رخ کشیدن قدرت نظامی خود در یک روز دست به آزمایش‌های موشکی تازه‌ای زدند.

در همین رابطه،نیروی هوایی پاکستان جدیدترین موشک بومی دوربرد خود را با قابلیت شلیک از جنگنده جی اف- ۱۷ با موفقیت آزمایش کرد.نیروی هوایی پاکستان اعلام کرد: موشک دوربرد جدید توسط دانشمندان دفاعی این کشور ساخته شده و قابلیت شلیک از جنگنده جی اف ۱۷ را دارد.«انور مجاهد» فرمانده نیروی هوایی پاکستان نیز ضمن تبریک شلیک موفقیت‌آمیز موشک دوربرد ساخت این کشور، گفت:با این موفقیت اکنون جنگنده جی اف-۱۷ از توانایی کامل برای شلیک موشک دوربرد و منهدم کردن هر نوع هدف برخورداراست.

در این حال،سازمان تحقیق و توسعه دفاعی هند با موفقیت سیستم پرتاب موشک های هدایت شونده «پیناکا’» را در منطقه پخاران واقع در ایالت راجستان آزمایش کرد.سازمان تحقیق و توسعه دفاعی هند گفت:سیستم کوتاه برد موشکی پیناکا دارای موشک های هدایت شونده پیشرفته است که می تواند در ۴۴ ثانیه ۱۲ موشک را به سوی اهداف خود در برد ۲۰ تا ۹۰ کیلومتری پرتاب کند.

از طرفی،«هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان در دیدار با«شاه محمود قریشی»، وزیر خارجه پاکستان نگرانی خود را بابت تنش‌های اخیر بین هندوستان و پاکستان ابراز کرد و گفت: این دو کشور باید بنشینند و راهی بیابند،ما نگران تنش‌های بین دو طرف هستیم. درچنین شرایطی،«فواد حسین چودری»، وزیر اطلاع رسانی، میراث ملی و رسانه های پاکستان از لغو روادید بین ‌اسلام‌آباد و آنکارا خبر داد.

نسخه مناسب چاپ