خط ارتباطی مردم با اطلاعات
به این برج‌ها برای سازمان امور استخدامی چه نیازی بوده است؟

در شرایطی که دولت محترم برای تأمین هزینه‌های ضروری‌اش مشکلاتی دارد، برای سازمان امور اداری و استخدامی کشور ۲ برج تازه‌ساز در خیابان شهید مطهری خریداری شده است که معلوم نیست چه هزینه گزافی صرف مبلمان و تجهیزات اتاق‌های متعدد آن‌ها خواهد شد، آن هم در حالی که ساختمان فعلی سازمان یاد شده برای اسکان و خدمات‌دهی کارکنان‌اش مشکلی ندارد. آیا بهتر نیست چنین هزینه‌هایی به مصرف کارهایی مانند عمران و آبادی مناطق محروم کشور، نوسازی مدارس و تأمین وسایل استاندارد گرمایشی و سرمایشی آن‌ها برسد؟

جوادی

تبلیغات الکترونیکی جای تبلیغات کاغذی را بگیرد

با توجه به انبوه کاغذ و جوهری که برای ساخت انواع پوسترها و بنرهای تبلیغاتی مصرف می‌شود و حجم آن‌ها سالانه به صدها تن می‌رسد، به مسئولان شورای شهر و شهرداری‌ها پیشنهاد می‌شود که با ساخت تعدادی تابلوهای الکترونیکی تبلیغاتی در سطح شهرها و اجاره و واگذاری آن‌ها به تمامی شرکت‌ها و مؤسسه‌ها برای پخش تبلیغات، از مصرف کاغذهای مرغوب برای چاپ پوسترها جلوگیری کنند. با اجرایی شدن این طرح درختان کمتری برای تولید کاغذ از میان می‌رود و نیز زیبایی شهرها با نورهای تابلوهای تبلیغاتی دوچندان می‌شود.

تلفن به خط ارتباطی

ضرورت نظارت دقیق‌تر بر تولید سریال‌های خانگی

تولید و پخش متعدد سریال‌های خانگی بدون نظارت‌های دقیق وزارت فرهنگ و ارشاد برای بسیاری از خانواده‌‌ها مشکل‌ساز شده است، زیرا متأسفانه برخی از این سریال‌ها به راحتی به اشاعه فرهنگ مصرف موادمخدر به اسم‌های گوناگون و نیز کشیدن سیگار در میان جوانان می‌پردازند. سریال «ممنوعه» که مدتی است وارد سینمای خانگی شده است علاوه بر اشاعه معضل اعتیاد جوانان به انواع مواد مخدر و استفاده از انواع خالکوبی، در چند قسمت اخیر به تمسخر و توهین و تضعیف شخصیت افغانستانی‌های پناهنده به کشورمان پرداخته است. امیدواریم مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در صدور مجوز ساخت و اکران این‌گونه سریال‌ها که اکثر خانواده‌ها و بخصوص جوانان بینندگان آن هستند، دقت نظر و حساسیت بیشتری داشته باشند.

زهیر عباسی

توصیه‌ای به مجمع عمومی وزیران ادوار گذشته کشور

از همت و تلاش آقای دکتر عارف برای برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده وزیران ادوار گذشته جمهوری اسلامی ایران سپاسگزارم و امیدوارم در تحقق اهداف و نیات خیرشان موفق باشند. به عنوان کسی که سالیان متمادی سابقه خدمات صادقانه در نقاط مختلف ایران را داشته‌ام، تذکر می‌دهم که چنین تشکل‌هایی ابتدا باید در سطح روستاها و بخش‌ها و سپس در شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها و به موازات آن اول در سطح محله‌‌های شهرها و در نهایت در کل کشور به صورت شبکه‌ای مستحکم و بهم پیوسته تشکیل شود، وگرنه بجز اتلاف وقت نتیجه‌ای نخواهد داشت کما این که خانه را از پایه می‌سازند، نه از سقف!

هموطنی از کرج

مردم آب را این گونه هدر ندهند

فرونشست‌های زمین در دشت ورامین، شهریار و اسلامشهر حاصل مصرف بیرویه آب‌های زیرزمینی در این مناطق است و در صورت استمرار برداشت آب‌های زیرزمینی و صرفه‌جویی نکردن در آبیاری باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی در این مناطق، سال‌های آینده شاهد خسارات جبران ناپذیرتری خواهیم بود. با توجه به اینکه آب حاصل از برف و باران فقط تا عمق ۱۰ متری زمین نفوذ می‌کند و برای نفوذ به عمق‌های ۶۰ الی ۷۰ متری به زمان بیشتری نیاز دارد، برداشت آب‌های زیرزمینی در عمق‌های کم بسیار زیان‌آور است. امیدوارم عامه مردم و بخصوص کشاورزان با آموزش‌های مناسب برای مصرف معقول این نعمت الهی آب را این گونه هدر ندهند.

کارشناس صنعت آب

از بانک مهر اقتصاد تقاضای مساعدت دارم

سال ۱۳۹۰ برای راه‌اندازی یک کارگاه و ساخت فرقون مصالح ساختمانی در الشتر خرم‌‌آباد لرستان از بانک مهر اقتصاد ۱۰ میلیون تومان وام گرفتم که چون توان مالی پرداخت آن را نداشتم، به زندان افتادم که به کمک ستاد دیه استان لرستان آزاد شدم و توانستم در ۲ نوبت هربار ۵ میلیون تومان و بار سوم ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بپردازم، اما حالا با این که رسید ستاد دیه و اجرای احکام را به بانک ارائه داده‌ام، مرا ۹ میلیون تومان دیگر بدهکار کرده‌اند و رأی دادگاه مبنی بر تسویه حساب مرا هم قبول ندارند. از بانک مهر اقتصاد و دیگر مسئولان ذی‌ربط تقاضای رسیدگی و حل مشکلم را دارم، در حال حاضر کارگر فضای سبز پردیس(بومهن) هستم و علی‌رغم مشکلات فراوان مالی حاضرم پول مورد نظر بانک را به اقساط بپردازم، اما آن‌ها کل این پول را یکجا می‌خواهند که توان پرداخت آن را ندارم.

یوسف بیات ـ الشتر (لرستان)

از همراهی خط ارتباطی سپاسگزارم

فقط ۲ روز پس از آن که پیام مرا در مورد عدم پرداخت عیدی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد چاپ کردید آن را به حساب‌های ‌مان ریختند که از همراهی خط ارتباطی در این مورد سپاسگزارم!

عضو هیات علمی دانشگاه

دولت به خواست‌های برحق مردم توجه کند

درست است که مردم با توجه به جنگ اقتصادی دولت ترامپ علیه ایران تا می‌توانند تورم و گرانی‌ها را تحمل می‌کنند و به همراهی با دولت می‌پردازند، اما این دلیل نمی‌شود که دولت به خواست‌های برحق مردم بی‌اعتنا باشد و برای حل مشکلات معیشتی آنان، چاره‌ اساسی نیندیشد. در شرایط حاضر ملت‌ تمامی مشکلات و تنگناهای اقتصادی را به پای دولت و در مواردی روحانیت می‌نویسد و از اینرو ایشان نباید اجازه دهند مشتی محتکر و مفسد زالوصفت اقتصادی به جان ملت بیفتند و مردم را در تنگنا بگذارند.

تلفن به خط ارتباطی

تشکر از معرفی روزنامه وقایع اتفاقیه

از چاپ‌ مقاله‌ای که به معرفی روزنامه وقایع اتفاقیه و امیرکبیر پرداخته است، در روزنامه اطلاعات متشکرم. چنین مقاله‌هایی نشان می‌دهد که حتی در آن دوران در ایران چه روزنامه‌های خواندنی و پربار چاپ می‌شده است و نویسندگان و مترجمان آگاه هم با آن‌ها همکاری‌ می‌داشتند. امیدوارم چاپ چنین مقاله‌های روشنگرانه در روزنامه اطلاعات ادامه داشته باشد.

خانم خواننده روزنامه اطلاعات

مخازن زباله‌های خشک الکترونیکی شود

علیرغم تبلیغات شهرداری‌ها مبنی بر تفکیک زباله‌های تر و خشک، متأسفانه مأموران جمع‌آوری پسماندهای خشک زباله‌‌های تفکیک شده را با یکدیگر مخلوط می‌کنند. اکثر این افراد کیسه‌های زباله‌های خشک را پاره و ظروفی را که نیاز ندارند، دوباره داخل سطل‌های زباله و یا اطراف آن‌ها می‌ریزند. برای جلوگیری از انتشار آلودگی در سطح شهر توسط افرادی که آغشته به زباله‌ها هستند، به مسئولان شهرداری پیشنهاد می‌شود که سطل‌های زباله‌ای را برای پسماندهای خشک طراحی‌کنند که امکان برداشت از آن‌ها توسط افراد متفرقه وجود نداشته باشد. بهتر است این زباله‌ها به صورت الکترونیکی تخلیه و بازیافت شود.

شهروندی از تهران

شرکت عمران شهر جدید هشتگرد همکاری نمی‌کند

کارمند بازنشسته اداره برق تهران هستم. حدود۲۰ سال قبل ۴ هزار نفر از کارکنان شرکت برق تهران از طریق این اداره زمین‌هایی را در شهر جدید هشتگرد همراه با سند تحویل گرفتند، اما متأسفانه در این مدت به دلیل مخالفت و عدم صدور مجوز ساخت شرکت عمران شهر جدید هشتگرد موفق به ساخت زمین‌های خود نشده‌ایم. با توجه به اینکه بعد از سال‌ها دوندگی و شکایت به نتیجه مثبتی نرسیده‌ایم، از مسئولان راه و شهرسازی استان البرز و مدیران شرکت برق تهران خواهان بررسی و رفع مشکلات خود هستیم.

از مالکان زمین‌های هشتگرد

لزوم تعیین تکلیف زمین بدون استفاده خیابان شادمان

زمینی در ضلع جنوبی کوی ذوالفقار واقع در خیابان شادمان که گویا متعلق به بانک کشاورزی است،‌ سال‌ها بدون استفاده رها شده است. با توّجه به مزاحمتی که این زمین برای رفت و آمد اهالی محل و رهگذران ایجاد کرده است، از مسئولان شهرداری منطقه درخواست بررسی و رفع مشکل را داریم.

از ساکنان خیابان شادمان

نسخه مناسب چاپ