آغاز ارائه خدمات ۲۲ روزه هلال احمر به مسافران
سرویس شهرستانها: رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور اعلام‌کرد: برای ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی در مناطق مختلف کشور، امکانات این مجموعه سه درصد افزایش یافته است.

علی‌اصغر پیوندی در حاشیه آغاز طرح خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر استان البرز در شهرستان ساوجبلاغ افزود: جمعیت هلال‌احمر بر اساس وظیفه ذاتی خود همگام با دیگر دستگاه‌ها ازجمله پلیس راه، راهداری و سایر دستگاه‌ها طرح امداد نوروزی را از ۲۵ اسفند امسال تا ۱۷ فروردین سال آینده به مدت ۲۲ روز اجرا می‌کند.

وی گفت: تلاش ما در جمعیت هلال احمر این است که به غیر از امداد و نجات در حوزه فرهنگ اجتماعی نیز خدماتی ارائه کنیم.

پیوندی اظهارداشت: جمعیت هلال احمر دارای ۵ هزار و ۵۰۰ نیروی امدادگر و نجاتگر به همراه سه هزار و ۵۰۰ آمبولانس، خودرو امداد و ترابری در یک هزار و ۴۲۱ پایگاه ثابت و سیار است.

وی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال‌احمر در ۲ محور امداد و نجات و فرهنگی ـ‌ اجتماعی فعالیت می‌کند، افزود: در بحث فرهنگی ـ اجتماعی سازمان جوانان هلال‌احمر با ایجاد یک هزار و ۲۲۶ پایگاه سیار در مبادی ورودی شهرها و مکان‌های پرتردد فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی در زمینه برپایی خیمه نماز و محل دوستدار کودک دارد. او گفت: سازمان جوانان هلال‌احمر ۱۲ هزار عضو دارد که به صورت داوطلبانه در این مجموعه به مردم خدمات‌رسانی‌ می‌کنند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به اینکه در طرح خدمات نوروزی از امداد هوایی استفاده خواهد شد، گفت: ۲۴ فروند بالگرد امدادی با توجه به شرایط خاص و سرعت بالای امداد‌رسانی و کیفیت مطلوب در نقاط مختلف کشور استقرار یافته است.

نسخه مناسب چاپ