رزم حسینی: هیج سرمایه‌گذاری نباید پشت درهای بسته بماند
 

مشهد ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار خراسان رضوی با بیان این که هیچ سرمایه‌گذاری نباید به هر دلیلی با دربسته در دستگاه‌های اجرایی مواجه شود،‌ افزود: قانونی که در ایجاد اشتغال، توانمندسازی مردم و کارآفرینی توسط سرمایه‌گذار جلوگیری کند نیاز به تغییر و اصلاح دارد.

علیرضا رزم حسینی در آخرین جلسه شورای اداری استان در سال۹۷ با اشاره به فرا رسیدن تعطیلات نوروز اظهار داشت: از تلاش‌های اعضای ستاد خدمات سفر که همه امکانات و ظرفیت‌ها را برای ارائه خدمات شایسته به زائران بارگاه منور رضوی به کار گرفته‌اند، قدردانی می‌کنم.

وی افزود: همانند سال‌های گذشته، در نخستین روز بهار ۹۸ در حرم مطهر رضوی میزبان رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم و با حضور پرشور زائران و مجاوران از رهنمودهای معظم له برای پیشبرد امور در سال آینده بهره‌مند خواهیم شد.

استاندار خراسان رضوی در ادامه با اشاره به زمان اندک تا پایان سال مالی ۹۷ اظهار داشت: براساس قانون، اعتبارات برخی از ردیف‌های بودجه‌ای باید تا پایان سال توسط دستگاه‌های اجرایی جذب شود لذا تأکید داریم که مدیران برای جذب اعتبارات ابلاغی به دستگاه‌های مربوطه، همه تلاش خود را به کار گیرند تا هیچ بودجه‌ای بی‌جهت به خزانه برگشت نخورد.

وی تأکید کرد: اگر حتی ریالی از اعتبارات هر یک از دستگاه‌های اجرایی جذب نشود، به عنوان عملکرد منفی در کارنامه کاری آن دستگاه ثبت خواهد شد. به همین دلیل درخواست می‌کنم که با همکاری سازمان برنامه و بودجه برای جذب اعتبارات ابلاغی تلاش شود.

رزم حسینی، به برخی از چالش‌های استان در سال۹۷ اشاره کرد و گفت: معضل موسسه‌های مالی و اعتباری می‌توانست هر کشوری را ساقط یا هر دولتی را با بحران جدی مواجه کند اما خوشبختانه در سالی که گذشت، با مسئولیت پذیری رئیس جمهوری و تدبیر مدیران در سطح ملی و استانی، موضوع به نفع مردم تمام شد.

وی به آخرین اقدامات انجام گرفته برای تعیین تکلیف پرونده پدیده شاندیز هم اشاره کرد و گفت: از روزی که مسئولیت استانداری خراسان رضوی را پذیرفتم تا به امروز ۱۱ جلسه با موضوع پدیده برگزار کرده‌ایم که از این تعداد، چهار جلسه با وزیر اقتصاد و دو جلسه هم با اعضای شورای تامین بوده است.

استاندار خراسان رضوی تأکید کرد: اخیرا هم جلسه‌ای با حضور اعضای دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سرانه قوا متشکل از معاون اقتصادی رئیس جمهوری، معاون اول قوه قضائیه و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار و تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی با بیان این که هدف ما حفظ حقوق سهامداران مردمی است، تاکید کرد: دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا اعلام آمادگی کرده است که در صورت ارائه پیشنهادی مشخص از سوی وزیر اقصاد موضوع تعیین تکلیف پرونده پدیده در یکی از جلسات شورا بررسی شود.

رزم حسینی اظهار داشت: یکی از الزامات به نتیجه رسیدن برنامه‌ریزی‌ها و رفع مشکل سهامداران، صدور دستور قضایی است که در این رابطه هماهنگی خوبی بین مدیریت استانی و دستگاه قضایی وجود دارد و تلاش بر این است که هر چه سریعتر دادگاه رسیدگی به پرونده برگزار شود.

وی همچنین با اشاره به شرایط امنیتی استان گفت: با همکاری اعضای شورای تامین و تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی، امسال شرایط امنیتی خوبی را تجربه کردیم و امیدواریم این شرایط سال آینده هم ادامه پیدا کند.

رزم حسینی با بیان این که اقتدار جمهوری اسلامی و برخی کشورهای منطقه،‌آمریکا را به دلیل خروج از برجام تحقیر کرده است، افزود: خروج آمریکا از سوریه و عراق در نتیجه اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی بود و به همین دلیل تحولات یمن هم در حال تغییر به نفع جبهه مقاومت و مردم این کشور است.

* ملت وفاداری خود را ثابت کرد

وی در ادامه با بیان اینکه، چهل‌سالگی انقلاب اسلامی را با سربلندی پشت سر گذاشتیم، ادامه داد: به رغم همه کاستی‌ها، مردم ۲۲ بهمن امسال وفاداری خود به انقلاب را اثبات کردند و نشان دادند که وفادار اسلام، انقلاب، رهبر معظم انقلاب و آرمان‌ها هستند و از این بابت باید سپاسگزار مردم باشیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: پیام رهبر معظم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب، راهبردی و مهم بود و قطعا متولیان امر در حوزه قضایی، اجرایی و قانونگذاری برای کاربردی‌کردن این بیانیه اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وی به سفر اخیر رئیس‌جمهوری به کشور عراق هم اشاره کرد و افزود: سفر رسمی دکتر روحانی بعد از تحولات گسترده این کشور، در صحنه بین‌المللی بسیار موثر واقع شد و به رغم اینکه ترامپ با اسکورت نیروی هوایی شبانه به عراق سفر کرد، رئیس‌جمهوری کشورمان به همراه هیات بلند‌پایه با برنامه‌ریزی قبلی به این کشور سفر کرد و موافقتنامه‌های خوبی امضا شد.

رزم‌حسینی اظهارداشت: سال ۹۸ با برقراری مناسبات خوب اقتصادی با عراق و سوریه و برخی کشور‌های منطقه می‌توانیم در حوزه اقتصادی، مشکلات را پشت سر بگذاریم. در شرایط فعلی باید تابع فرمایشات رهبر معظم انقلاب باشیم و زمانی که ایشان ما را به مقاومت در برابر دشمن توصیه می‌کنند، باید در این مسیر گام برداریم.

وی با بیان اینکه صدا‌و‌سیما و راویان دوران دفاع مقدس هنوز نتوانسته‌اند به طور شایسته واقعیت‌ها و فرهنگ ایثار و شهادت را به جامعه منتقل کنند، تاکید کرد: برای عبور از شرایط موجود و رفع مشکلات اقتصادی باید همچون دوران دفاع مقدس روی آرمان‌ها پافشاری و برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم.

نسخه مناسب چاپ