‌تاکید شورای عالی هماهنگی اقتصادی بر توانمند سازی نظام بانکی
بیست و هشتمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، عصر شنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و با حضور رئیس مجلس و دیگر اعضای شورا برگزار شد.

در آغاز جلسه، رئیس جمهوری با اشاره به دستاوردهای سفر اخیر خود به عراق، از میزبانی دولت و ملت عراق قدردانی و با تأکید بر اجرای ‌سریع توافق‌های دو کشور، به ویژه در حوزه اقتصادی، این سفر را بسیار مثبت و نقطه عطفی در روابط دو کشور ارزیابی کرد.

وی تأکید کرد که روابط دو کشور همسایه، مسلمان و برادر از چنان استحکام و مبانی مشترکی برخوردار است که دیگران قادر به ایجاد اختلال در آن نیستند.

در این جلسه، وزیران صنعت، معدن و تجارت و کشورهم، گزارشی از پیشرفت کار ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی آن در سراسر کشور ارائه کردند و برای تسریع کار، خواستار همکاری بیشتر دستگاه‌های ستادی در اجرای مصوبات آن شدند. پس از بحث و بررسی، مقرر شد با بررسی دقیق موارد، پیشنهاد‌های مربوط به هر حوزه در شورا مطرح شود.

همچنین وزیر امور اقتصادی و دارائی، در آستانه برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چین، گزارشی از وضع روابط اقتصادی با چین و برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت گسترش روابط اقتصادی دو کشور ارائه کرد. اعضای شورای عالی با تأکید بر گسترش روابط راهبردی با چین در حوزه‌های مختلف‌، بر تسریع در اجرای توافق‌های دو کشور تأکید کردند.رئیس کل بانک مرکزی هم در این جلسه گزارشی از روند ادغام بانک‌های نیروهای مسلح در بانک سپه که در اجرای مصوبات شورای‌عالی، طبق برنامه تنظیمی‌در حال اجر است ارائه داد و شورا، بر پیگیری جدی چابک سازی و توانمند سازی نظام بانکی با همکاری همه دستگاه‌ها تأکید کرد.

نسخه مناسب چاپ