ترامپ «گوگل» را به همکاری با ارتش چین متهم کرد
سرویس خارجی:رئیس جمهوری آمریکا شرکت فناوری گوگل را متهم کرد که با انجام اقدامات تجاری در چین به ارتش این کشور کمک می‌کند.
دونالد ترامپ در توئیتی نوشت: گوگل به چین و ارتش این کشور کمک می‌کند حال این که این امر در مورد آمریکا صدق نمی‌کند، خبر خوب این که آنها هوادار هیلاری کلینتون حقه‌باز بودند و نه ترامپ!گفتنی است چند روز پیش «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز مدعی شد که پنتاگون به دلیل این که گوگل به طور غیرمستقیم به ارتش چین کمک می‌کند نگران است. در چنین شرایطی،منابع خبری اعلام کردند: وزارت دفاع آمریکا در بودجه دفاعی سال ۲۰۲۰بودجه قابل توجهی برای خرید بیش از ۱۰ هزار موشک هدایت شونده«زمین به زمین» برای استفاده احتمالی در آینده در مقابل توان نظامی روسیه و چین در نظرگرفته است.به گفته این منابع ، خرید این تسلیحات نظامی برای خنثی کردن یا سرکوب توان توپخانه‌ای و سیستم‌های دفاع ضدهوایی دشمن است که برای این منظور مبلغی معادل ۱٫۴ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. از طرفی،پارلمان اتحادیه اروپا با ۲۲۳ رأی مخالف و ۱۹۸ رأی موافق مذاکرات تجاری جدید با آمریکا را رد کرد. در تحولی دیگر،رئیس جمهوری آمریکا گفت: از رهبران جمهوریخواهان در کنگره خواستم که به نفع قطعنامه غیرالزام‌آور اخیر این نهاد برای موافقت با انتشار گزارش «رابرت مولر» بازپرس پرونده ارتباط کمپین انتخاباتی من با روسیه رای بدهند.
در این حال،شبکه خبری سی بی اس نیوز درگزارشی اعلام کرد: جرائم ناشی از نفرت و اقدامات تروریستی و خشونت آمیز برتری طلبان سفیدپوست و گروه های نئونازی در یک دهه گذشته در آمریکا افزایش یافته است.

نسخه مناسب چاپ