حمایت ‌مجلس سوریه از مقاومت اسلامی نُجَباء عراق در مقابل تحریم های آمریکا
سرویس خارجی: نمایندگان مجلس ملی سوریه با حمایت قاطع از جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء عراق و این که اکرم الکعبی دبیرکل این جنبش یک قهرمان است، اعلام کردند همیشه در کنار جنبش نُجَباء خواهند ماند.
نمایندگان مجلس ملی سوریه ضمن انتقاد شدید از تحریم مقاومت اسلامی نُجَباء و دبیرکل آن توسط دولت آمریکا، شیخ اکرم الکعبی را قهرمان خواندند و با این جنبش اعلام همبستگی کردند. نمایندگان مجلس ملی سوریه گنجاندن نام مقاومت اسلامی نُجَباء و شیخ اکرم الکعبی دبیرکل این جنبش در فهرست تحریمی دولت آمریکا را به‌شدت محکوم کردند.
«کمال العیاش» نماینده مجلس سوریه، در این باره اظهار داشت: اقدامات اینچنینی آمریکا تازگی ندارد زیرا آن‌ها هرکسی را که از حق خود دفاع کند، تروریست می‌خوانند؛ در حالی که خود آمریکا و همپیمانانش به وجود آورنده تروریسم هستند. «محمد امین حسین الرجا» دیگر عضو مجلس ملی سوریه نیز اقدام آمریکا علیه مقاومت اسلامی نُجَباء و شیخ اکرم الکعبی را ادامه رفتارهای خصمانه علیه ملت‌های عربی ـ اسلامی دانست.
وی با تأکید بر اینکه دشمنی آمریکا اثر معکوس دارد و بر محبوبیت مردمی نُجَباء خواهد افزود، خاطرنشان کرد: کارنامه این جنبش متعهد و مقاوم نشان می‌دهد که با تروریست‌های افراطی مبارزه کرده است و بنابراین تحریم آن، حاکی از استانداردهای دوگانه کاخ‌سفید و آشفتگی در نظام تصمیم‌گیری ایالات‌متحده است.
این نماینده پارلمان سوریه تصریح کرد: ما این اقدام را با شدیدترین لحن محکوم می‌کنیم و خواستار عقب‌نشینی فوری و عذرخواهی واشنگتن از علاقمندان به نُجَباء هستیم. شیخ «علی العوید» عضو دفتر سیاسی حزب شعب سوریه نیز تحریم نُجَباء را ظالمانه و غیرمنطقی خواند و دبیرکل این جنبش را قهرمان توصیف کرد. وی گفت: این امر، شکست و فروپاشی سیاست‌های آمریکا در جهان و منطقه را ثابت می‌کند.
وی تأکید کرد: همه ما در خط مقاومت هستیم و همیشه با نُجَباء خواهیم ماند. شیخ «عبدالله السلمان» یکی دیگر از نمایندگان مجلس ملی سوریه در این باره گفت: این اقدام ظالمانه تأثیری بر جایگاه والای نُجَباء و شیخ اکرم الکعبی در قلب میلیونها انسان در سراسر جهان نخواهد داشت، بلکه محبت و حمایت از آنان را بیشتر خواهد کرد.
خبر دیگر اینکه انفجار مین‌ باقی مانده از تروریست‌های داعش در استان دیرالزور در شرق سوریه منجر به کشته شدن ۲۰ نفر و زخمی شدن دهها تن شد. این مین در مسیر خودروی حامل دهها کارگر روستایی در منطقه «الشولا» در غرب استان دیرالزور منفجر شد.

نسخه مناسب چاپ