نخستین جلسه ستاد مرکزی‌سالگرد بزرگداشت امام خمینی(ره)برگزار شد
 

نخستین جلسه ستاد مرکزی سی امین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(ره) پیش از ظهر دیروز با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای عضو این ستاد از جمله اسماعیل نجار نماینده ویژه رئیس جمهوری و سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ و قرارگاه شهید فهمیده، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و مسئولین فرهنگی و اجرایی و امنیتی، در حرم مطهر امام خمینی برگزار شد.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در این نشست با تبریک میلاد امام جواد(ع) گفت: مراسم بزرگداشت امام همه ساله با خصوصیاتی همراه است. سال آینده آخرین سالی است که مراسم بزرگداشت حضرت امام در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود؛ البته اگر روز ۱۴ خرداد ماه با عید فطر مصادف باشد احتمالا تغییراتی در برنامه‌ها پیش خواهد آمد.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی با اشاره به این که سال آینده برای نظام ما بسیار تعیین کننده است، تصریح کرد: امیدواریم مردم ما با صبر انقلابی و درک عمیق از شرایط سیاسی و اقتصادی به خوبی از گردنه‌ها و کمینگاه‌های دشمن عبور کنند. این موضوع می‌طلبد که خودمان را آماده کنیم تا در سالگرد ارتحال امام خود را با اهداف، آرمان‌ها و توصیه‌های امام آشنا کنیم و مردم بدانند اگر بخواهند به نقطه اوج اقتدار برسند باید مقاومت خود را افزایش دهند.

وی با یادآوری این که سال آینده سال انتخابات است، افزود: خیلی مهم است که دست اندرکاران و کسانی که در انتخابات شرکت می‌کنند نخواهند از اول سال به گونه ای عمل کنند که نتیجه اش رو در رویی جناح‌های داخل انقلاب باشد.

انصاری با تأکید بر این که سال آینده باید سال امید و وحدت در میان جامعه باشد، اظهار داشت: این خیلی مهم است که انسان در مواجهه انتخاباتی نکات مثبت را بگوید. اگر با این ایده وارد صحنه شویم هم به هدف ترویج رسیده ایم و هم به این هدف مهم جامعه اسلامی‌که هیچ چیزی مهمتر از «تألیف قلوب» نیست. ما می‌توانیم با تکیه بر اخلاق و رفتار سیاسی و سیره عملی امام رفتار کنیم.

وی با اشاره به این که یکی از رسالت‌های ما این است که روی اخلاق امام تکیه کنیم،افزود: ما در این روزها شاهد هستیم تبلیغات بی رحمانه ای را علیه اخلاق امام آغاز کرده اند. مستندی که تحت عنوان «بهتان» پخش کردند یکی از گوشه‌هایی بود که از یک جریان شروع شده است. این جریان می‌گوید امام بهتان را جایز دانسته است و بعد فیلم می‌سازد و کلمه را به کلمه دیگر پیوند می‌زند و تاریخ را به تاریخ دیگر می‌دوزد تا بگوید امام بهتان را جایز دانسته است. ما آن همه توصیه از امام در زمینه اخلاق‌مداری و احترام به حقوق دیگران سراغ داریم؛ اما در روز روشن می‌گویند که امام اجازه داده به مخالفین بهتان بزنید.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی گفت: نکته دومی‌که به نظر من واجب است روی آن تأکید کنیم استکبار ستیزی امام است. استکبارستیزی یک چیز است، اما تعیین مصداق مستکبر چیز دیگری است. ما باید مبانی استکبارستیزی امام را برای مردم تبیین کنیم که مثل یک وسیله سنجش باشد و در ذهن مردم مستکبر و استکبار مشخص باشد.

انصاری تأکید کرد: یکی از پایه‌های همه فجایع انسانی که در این ۴۰ سال دیده ایم استکبار بوده است و هر جای دنیا ملت‌ها گرسنه هستند می‌بینیم استکبار حضور دارد؛ مگر این که آن را بیرون کنند که خداوند این توفیق را به ملت ایران و امام داده است و هیچ گروه و حزبی نمی‌تواند آن را به نام خود مصادره کند.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امام ما یک ذخیره، سرمایه، نعمت و لطف بزرگ الهی برای ما بوده است و باید با تمام قدرت ایشان را برای کشورمان حفظ کنیم.

وی بیان کرد: امسال نمی‌دانیم که ۱۴ خرداد ماه روز آخر ماه رمضان یا روز اول ماه شوال است و یکی از مواردی که برنامه ریزی برای مراسم بزرگداشت امام را سخت می‌کند این است و باید برنامه ریزی را منعطف کنیم و منتظر رؤیت ماه شوال بمانیم. مسأله دوم تغذیه و پذیرایی از مردم است. اگر مراسم در ماه رمضان باشد باید مردم افطار هم مهمان ما باشند. مهمترین نکته این است که همه ساله این نوع بحث‌ها را به دفتر مقام معظم رهبری واگذار می‌کنیم، لذا ما باید کلیت برنامه‌ها را به آنها منعکس کنیم و نهایتا هر تصمیمی‌گرفته شد آن را اجرا خواهیم کرد.

نسخه مناسب چاپ