سرلشکر جعفری: سپاه هرگز وارد دسته‌بندی‌های سیاسی نشده است
فرمانده کل سپاه با بیان این که سپاه هرگز وارد گروه‌بندی‌های سیاسی نشده است، گفت: سپاه هیچ‌وقت از یک حزب حمایت نکرده است ولی با جریانات انحرافی که مخالف مسیر انقلاب اسلامی‌هستند و دنبال تغییر باورهای مردمند، مبارزه می‌کند.

به گزارش فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در گفتگویی تفصیلی با مجله سروش در پاسخ به سؤالی پیرامون فعالیت‌های سیاسی سپاه گفت: اساس انقلاب اسلامی، سیاسی است. انقلاب اسلامی‌متکی به مردم است و بدون حمایت مردم معنا ندارد. مردم انقلاب را دوست دارند و آن را می‌خواهند. این انقلاب اصولی دارد که همه از آن حمایت و تبعیت می‌کنند. اگر جریانی بخواهد ذهن مردم را از اصول انقلاب اسلامی‌و خاصیت‌های این حرکت و دستاوردهای مثبت آن به سمت سازش هدایت کند و بگوید مردم به نفع شماست که سازش کنید، قطعا سپاه مقابل آن می‌ایستد. باید بدانند که اگر سازش کنند، ذلت و بدبختی به بار می‌آید.

سرلشکر جعفری تاکید کرد: سپاه با جریانی که با نفاق و دو‌رویی، سازش را طور دیگری تبلیغ می‌کند، مبارزه همه‌جانبه کرده و آن را افشا می‌کند. وی همچنین با تاکید بر این که سپاه نباید در گروه‌بندی‌های سیاسی وارد شود و هرگز نشده و از حزب خاصی طرفداری نکرده است، اعلام کرد: در جریان و اهداف همراه با انقلاب، ده‌ها حزب داریم. سپاه هیچ‌وقت نمی‌تواند با یکی از این احزاب باشد و از آن حمایت کند. این کار را هم نمی‌کند، ولی با جریانات انحرافی که مخالف مسیر انقلاب اسلامی‌هستند و دنبال تغییر باورهای مردمند، حتما مبارزه خواهد کرد .

فرمانده سپاه در بخش دیگری از سخنان خود، درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی گفت: صهیونیست‌ها رویای گسترش از نیل تا فرات را در سر داشتند و در ۵۰ سال اخیر می‌خواستند این برنامه را اجرا کنند، اما امروز نه‌فقط این رژیم جعلی نتوانسته ذره‌ای از خاک خود را گسترش دهد، بلکه در اطراف خود در محاصره کامل بوده و بخش عمده‌ای از خاک اشغال‌کرده را هماز دست داده است.

وی با بیان این که موشک‌های حزب‌الله لبنان تمام سرزمین‌های اشغالی را زیر پوشش دارند، به مقاومت مردم فلسطین به ویژه غزه اشاره کرد و افزود: این وضع و توانمندی که امروز در منطقه از جبهه مقاومت انقلاب اسلامی‌ایجاد شده، همه از موفقیت‌های بی‌نظیر انقلاب اسلامی‌است که خیلی هم قابل بیان نیست. یعنی بیشتر حسی است و باید حس شود.

فرمانده سپاه تصریح کرد: در یک کلام می‌توان گفت که دشمن در منطقه موفق نبوده و هر برنامه‌ای داشته و اجرا کرده، با شکست مواجه شده است و نتیجه‌ ای جز پیروزی برای انقلاب اسلامی‌و جبهه مقاومت در پی نداشته است.

نسخه مناسب چاپ