امکان اسکان موقت مسافران شهرستانی در ۷ بوستان پایتخت فراهم شد
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آماده باش پنج هزار نیروی آتش نشان همزمان با سه شنبه آخرسال خبر داد.

مجتبی یزدانی با تاکید بر اقدامات لازم برای کاهش خطرات در چهارشنبه سوری توضیح داد: جلساتی با حضور مدیر عامل و مدیران مناطق سازمان آتش نشانی ، معاون خدمات شهری مناطق ۲۲ گانه، برگزار شد. برهمین اساس، در ستاد بحران شهرداری تهران از بعدازظهر امروز اداراتی که حضورپرسنل آنها الزامی است فراخوان می‌شوند .

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در ورودی‌های شهر و بوستان‌های پایتخت به منظور رفت و آمد در ایام نوروز گفت: امسال نمایشگاه‌هایی هم برگزار شده است که آتش نشانان در آن جا مستقر هستند تا اگر موردی پیش آمد سریعاً اقدام کنند.

به گفته یزدانی، در طرح استقبال از بهار هر منطقه، ۴ تا ۷ معبر اصلی خود را تزئین، گلکاری و نورپردازی کرده است. همچنین در لکه گیری ،ظرفیت تناژ آسفالتی که از سوی معاونت عمرانی تحویل داده شده بین ۳ تا ۴ برابر روزهای عادی بوده است.

معاون شهردار تهران افزود: امسال ۱۷ هکتار فضای سبز به شهر تهران اضافه شده است و تعداد بوستان‌های پایتخت به دو هزار و ۲۶۰ مورد می‌رسد. در ۷ بوستان ورودی شهر هم امکان اسکان موقت در سوله‌های بحران برای مسافرانی که در طول عید به تهران سفر می‌کنند فراهم شده است.

به گفته یزدانی از ۲۹ اسفند ماه تا ۵ فروردین هیچ کار عمرانی و ساختمانی در تهران انجام نمی‌شود.

وی در باره جمع آوری مخازن زباله هم گفت: زمانی زباله‌های شهر در دو میلیون نقطه از تهران رها می‌شد، اما بعد از تعبیه مخازن پسماند ۶۳ هزار نقطه به این موضوع اختصاص داده شد. اگر قرار بر جمع آوری مخازن زباله باشد این کار باید به مرور انجام شود و مخازن زباله را باید به منازل مردم ببریم تا تفکیک از مبدا صورت گیرد.

نسخه مناسب چاپ