پیش‌بینی بارش باران و برف در ۲۳ استان
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در نقاط مختلف کشور از بارش باران در تهران در اواخر وقت امروز خبرداد.

به گزارش تسنیم ، سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای با اشاره به بارش برف و باران نسبت به کولاک برف و آبگرفتگی معابر تا روز دوشنبه در ۲۳ استان هشدار داد.

بنابر پیش بینی سازمان هواشناسی، بارش باران و برف از امروز در نیمه‌غربی سواحل دریای خزر، تهران، قزوین، البرز، کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، همدان، گیلان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، شمال فارس، شمال و شرق خوزستان، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد و نوار غربی اصفهان و فردا در کرمانشاه، کردستان، ایلام، جنوب آذربایجان غربی، خراسان رضوی و نیمه شمال خراسان جنوبی تا دوشنبه ادامه دارد و لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف، تشکیل مه و کاهش دید نتایج این باران و برف خواهد بود.

همچنین بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، از امروز در خوزستان، فارس، شمال هرمزگان، بوشهر و نیمه غربی کرمان و فردا در جنوب فارس، شرق بوشهر، هرمزگان، جنوب کرمان، نیمه جنوبی خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار باران و رعد و برق و احتمال بارش تگرگ تا دوشنبه روی خواهد داد که موجب آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی خواهد شد.

امروز آسمان تهران آفتابی تا قسمتی ابری پیش بینی شده که سرعت وزش باد در جهت شرق و شمال شرقی ۹ تا ۱۳ کیلومتر و احتمال بارندگی ۵۸ درصد و در شب ۷۰ درصد است.

نسخه مناسب چاپ