آخرین رده بندی تکواندودر جهان ونرسیدن مردانی به المپیک
آخرین رده بندی سال ۲۰۱۹ بهترین های تکواندو جهان حکایت از حضور دو نماینده ایران در جمع مسافران المپیک و ناکامی سرگروه تیم ملی در کسب سهمیه با اختلاف اندک داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون جهانی تکواندو اولین رنکینگ سال ۲۰۲۰ را پس از احتساب امتیازات تورنمنت‌های ماه دسامبر ۲۰۱۹ منتشر کرد و طی آن دو نماینده کشورمان با قرار گرفتن در بین شش تکواندوکار برتر وزن خود جواز حضور در المپیک را برای خود قطعی کردند.

در وزن ۵۴- کیلوگرم آرمین هادی پور با ۳۴۹ر۵۰ امتیاز و یک پله سقوط نسبت به ماه قبل در مکان پنجم قرار گرفت. در این وزن «جونگ جانگ» و «تائه هون کیم» از کره جنوبی نفر اول و دوم هستند و با توجه به آنکه از هر کشور یک نفر مجوز حضور در المپیک را در هر وزن کسب می‌کند، هادی‌پور در واقع با رتبه چهار راهی توکیو خواهد شد.

فرزان عاشورزاده دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن نیز با ۱۴۷ر۳۰ امتیاز و هفت پله سقوط نسب به ماه قبل در رده بیست و نهم جای گرفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم میرهاشم حسینی با ۳۲۱ر۹۶ امتیاز و یک پله صعود در رده ششم ایستاد و سهمیه حضور در المپیک را قطعی کرد. سروش احمدی با ۲۵۰ر۹۲ امتیاز جایگاه سیزدهم و امیرمحمد بخشی نیز با ۱۵۶ر۱۲ امتیاز رده بیستم را به نام خود ثبت کردند.

محمدعلی خسروی در وزن ۸۰- کیلوگرم با ۱۲۴ر۳۲ امتیاز و علی اشکوریان نیز با ۱۲۰ امتیاز بدون تغییر نسبت به ماه قبل به ترتیب رده‌های سی و پنجم و هشتم را در اختیار دارند.

سجاد مردانی سرگروه تیم ملی کشورمان در وزن ۸۰+ کیلوگرم با ۲۶۴ر۴۴ امتیاز جایگاه هفتمی را به خود اختصاص داد. نکته مهم اینکه مردانی فقط با ۱۷ امتیاز نسبت به نفر ششم شانس حضور در المپیک را از دست داد. در این وزن سعید رجبی دیگر نماینده ایران با ۱۵۴ر۶۵ امتیاز به خانه بیست و هشتم رفت.

اما در گروه زنان ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم با ۱۱۴ر۵۹ امتیاز همانند ماه قبل رده چهل و چهارم قرار گرفت ومهلا مومن‌زاده دیگر نماینده با همان ۸۴ امتیاز قبلی و رده شصت و چهارم به کار خود ادامه می‌دهد.

پریسا جوادی در وزن ۵۷- کیلوگرم با ۶۸ر۰۵ امتیاز و یک پله سقوط در رده شصت و چهارم ایستاد. در وزن ۶۷- کیلوگرم یلدا ولی‌نژاد با ۱۷۹ر۸۲ امتیاز همچنان رده هفدهم را در اختیار دارد. کیمیا علیزاده دیگر نماینده این وزن با ۵۶ر۰۷ امتیاز و یک پله صعود به مکان شصت و چهارم رفت و ملیکا میرحسینی نیز با ۴۹ر۰۷ امتیاز در جایگاه هفتاد و دوم قرار دارد.

در وزن ۶۷+ کیلوگرم جایگاه نمایندگان کشورمان تغییر چندانی نسبت به ماه گذشته نداشته است. پوراسماعیل با ۶۸ر۶۸ امتیاز رده چهل و نهم را به خود اختصاص داده، اکرم خدابنده دیگر نماینده این وزن با ۵۸ر۲۹ امتیاز در رده پنجاه و پنجم جای دارد و کیمیا همتی دیگر نماینده ایران در این وزن با ۴۵ امتیاز در رده شصت و هشتم قرار گرفته است.

نسخه مناسب چاپ