سردار دهقان: ترامپ دست از پا خطا کندآمریکا هیچ نقطه امنی در منطقه نخواهد داشت
 

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنعت دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفتگو با سی ان ان اعلام کرد:واکنش ایران به اقدام دولت آمریکا در ترور سردار سلیمانی، قطعا یک اقدام نظامی‌خواهد بود.

سی ان ان با انتشار متن این مصاحبه و بخشی از فیلم آن در وبسایت خود، به نقل از سردار حسین دهقان نوشت که پاسخ ایران، اقدام علیه یک «پایگاه نظامی‌آمریکا» خواهد بود.

سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که با لباس نظامی‌و تصویری از شهید سردار قاسم سلیمانی در این مصاحبه حضور یافته بود، به سی ان ان گفت: بگذارید یک چیز را به شما بگویم. رهبر ما رسما اعلام کرده است که ما هرگز به دنبال جنگ نبوده ایم و نخواهیم بود.

وی افزود: این آمریکا بود که جنگ را شروع کرد؛بنابراین باید پاسخ‌های مناسب را به اقداماتی که انجام داده است، بپذیرد.

سی‌ان‌ان به نقل از سردار دهقان نوشت: یگانه چیزی که می‌تواند این دور جنگ را پایان دهد، این است که آمریکایی‌ها باید یک ضربه معادل ضربه‌ای که زده‌اند، دریافت کنند. بعد از آن هم آنها نباید به دنبال یک دور جدید باشند.سردار دهقان پیام توییتری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن ۵۲ نقطه در ایران را «مضحک و یاوه» خواند و گفت: ترامپ با قانون بین الملل آشنا نیست. وی همچنین قطعنامه‌های سازمان ملل را به رسمیت نمی‌شناسد.

وی افزود: اساسا وی (ترامپ) یک تبهکار واقعی و قمارباز است. وی سیاستمدار نیست و ثبات روانی ندارد.

سردار دهقان با اشاره به قطعنامه ۲۳۴۷ سازمان ملل که تخریب غیرقانونی میراث فرهنگی را محکوم می‌کند،‌ گفت: اگر ترامپ خواستار پذیرش قانون، منطق و خردمندی بر تصمیم خود است،‌ باید بپذیرد که جنایتکار جنگی است و باید در دادگاهی مرتبط محاکمه شود.

وی درباره احتمال عملی شدن تهدید ترامپ برای حمله به اماکن فرهنگی ایران افزود: قطعا هیچ کارمند نظامی‌آمریکا، هیچ مرکز سیاسی این کشور، هیچ پایگاه نظامی‌آمریکا و هیچ کشتی آمریکایی، در امان نخواهند ماند و آنها در دسترس ما هستند.

نسخه مناسب چاپ