روحانی: دولت‌های دوست‌ و همسایه جنایت‌ آمریکا را محکوم کنند
رئیس جمهوری در گفتگوی تلفنی رئیس جمهوری افغانستان ،شهادت سردار سلیمانی را جنایتی بی‌سابقه از سوی دولتمردان آمریکایی برشمرد و گفت: از دولت‌های دوست و همسایگان خود انتظار داریم این اقدام جنایتکارانه و شرورانه را یک‌صدا محکوم کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی‌ ‌ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام‌‌و‌المسلمین حسن روحانی عصر یکشنبه در تماس تلفنی «اشرف غنی» با وی، شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را حادثه‌ای جانکاه و غمی‌بزرگ برای ملت ایران و جنایتی بی‌سابقه از سوی دولتمردان آمریکایی برشمرد‌ و با تاکید بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا، افزود:ایران هیچ گاه آغازگر هیچ تجاوز و تنشی حتی نسبت به آمریکا نبوده و اقدامات ما همواره پاسخی به تجاوز آمریکا بوده است.

روحانی با بیان این که روابط صمیمی‌و برادرانه ایران و افغانستان در سال‌های گذشته به خوبی توسعه یافته است، اظهار امیدواری کرد با درایت مسئولان، روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تهران- کابل بیش از پیش گسترش یابد.

رئیس جمهوری ادامه داد: صلح و ثبات افغانستان برای ایران اهمیت زیادی دارد و ما صلح و ثبات افغانستان را به نفع مردم دو کشور

می‌دانیم.

روحانی با قدردانی از مراتب همدردی رئیس جمهوری افغانستان افزود: می‌دانیم مردم افغانستان نیز همچون ملت ایران سوگوار این حادثه هستند.

رئیس جمهوری افغانستان هم در این تماس تلفنی باتسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابراز همدردی دولت و ملت افغانستان با مردم ایران، اظهار داشت: در غم و اندوه ملت برادر و مسلمان ایران شریک هستیم.

اشرف غنی با تاکید بر حفظ منافع مشترک دو کشور در منطقه اظهار داشت: امنیت ایران امنیت ماست و تلاش دولت و ملت افغانستان ایجاد صلح و ثبات و برادری خواهد بود.

وی با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی دو ملت، از حسن همجواری ملت ایران نسبت به افغانستان در دهه‌های گذشته قدردانی کرد.

نسخه مناسب چاپ