تک رقمی شدن نرخ بیکاری در ۱۳ استان‌
براساس آمارهای مرکز آمار، نرخ بیکاری پاییز امسال در ۱۳ استان کشور تک رقمی شد.

روند نزولی نرخ بیکاری در کشور ادامه دارد و طبق گزارش مرکز آمار از میان ۲۷ میلیون و ۳۳۹ هزار نفر جمعیت فعال کشور، ۲ میلیون و ۸۹۳ هزار نفر بیکارند.

پاییز امسال از ۳۱ استان کشور، نرخ بیکاری در ۱۴ استان افزایش یافته اما در ۱۳ استان نرخ بیکاری تک رقمی ثبت شد.نرخ بیکاری در استان های ایلام ۱ر۸ درصد، بوشهر ۴ر۹ درصد، تهران ۴ر۹ درصد، خراسان جنوبی ۴ر۵ درصد، خراسان رضوی ۳ر۶ درصد، خراسان شمالی ۸ر۸ درصد، زنجان ۴ر۹ درصد، سمنان ۶ر۷ درصد، فارس ۴ر۹ درصد، گلستان ۶ر۹ درصد، مازندران ۸ر۹ درصد، مرکزی ۱ر۹ درصد و همدان ۶ر۸ درصد شده است.

بر اساس این گزارش، استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، هرمزگان و یزد شاهد رشد نرخ بیکاری بودند. در این میان استان های خراسان جنوبی و خراسان رضوی هر کدام به ترتیب با ۴ر۵ و ۳ر۶ درصد کمترین نرخ بیکاری را در پاییز امسال داشتند در حالی که این نرخ در پاییز پارسال ۴ر۸ و ۱ر۹ درصد بود.

همچنین استان های کرمانشاه و چهار محال و بختیاری هر کدام با ۳ر۱۶ و ۱ر۱۶ درصد بیشترین نرخ بیکاری را در پاییز امسال ثبت کردند،این نرخ در پاییز پارسال به ترتیب ۴ر۱۸ و ۳ر۱۶ درصد بود.

نسخه مناسب چاپ