لژیونر هندبال: برای کسب سهمیه جهانی تلاش می‌کنیم
 

لژیونر هندبال ایران می‌گوید با وجود اینکه کمبودهایی در راه آماده سازی تیم ملی برای قهرمانی آسیا وجود دارد اما همه اعضای تیم تلاش می‌کنند تا بهترین نتیجه کسب شود.

به گزارش ایسنا، تیم ملی هندبال مردان ایران ۲۶ دی ماه رقابت خود را در قهرمانی آسیا آغاز می‌کند. در این مسابقات ۴ سهمیه جهانی توزیع می‌شود که با حضور تیم‌های قدرتمندی چون بحرین، قطر، کره جنوبی و ژاپن کسب سهمیه دشوار است. جام جهانی هندبال هر ۲ سال یکبار برگزار می‌شود و آخرین حضور تیم ملی در این مسابقات به سال ۲۰۱۵ قطر برمی‌گردد.پویا نوروزی نژاد یکی از لژیونرهای هندبال ایران است که در سوئد بازی می‌کند.نوروزی نژاد در مورد وضعیت خودش و اردوهای تیم ملی گفت: بازیکنان به دلیل حضور در اردوی قطر کمی خسته هستند.در مورد وضعیت هماهنگی خودم با تیم هم هنوز زود است که صحبت کنم اما از نظر آمادگی ۲ ماه است که با تیم آی کِی سِوِ هوف سوئد که سال گذشته قهرمان لیگ این کشور شده مشغول به کار هستم و آمادگی خوبی دارم. تمرکزمان را قبل از مسابقات روی کارهای تکنیکی می گذاریم البته در کنار آن تلاش می‌کنیم تا سطح آمادگی جسمانی خود را به بالاترین حد برسانیم.لژیونر هندبال ایران در مورد تفاوت سطح تمرینات تیم ملی ایران با باشگاه‌های اروپایی نیز گفت: کسانی که در سطح اول اروپا هندبال کار می‌کنند مسلما از نظر تمرین، کیفیت بالایی دارند چون امکانات و کلاس هندبال‌شان بالاتر است اما جای پیشرفت برای هندبال ایران هم خیلی زیاد است.

گفتنی است که مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جام‌جهانی روزهای ۲۶ دی تا ۷ بهمن در کویت انجام می‌شود. در این رقابت‌ها ۱۳ تیم در قالب ۴ گروه به رقابت با یکدیگر می‌پردازند که گروه‌بندی مسابقات به شرح زیر است:

گروه اول: ایران، نیوزلند و بحرین،گروه دوم: ژاپن، قطر و چین،گروه سوم: کره‌جنوبی، عربستان و استرالیا،گروه چهارم: عراق، هنگ‌کنگ، کویت و امارات

نسخه مناسب چاپ