افتتاح نخستین دفتر تسهیلگری در کاشان ‏
کاشان ـ خبرنگار اطلاعات: نخستین دفتر تسهیل‌گری در کاشان در آیینی با حضور جمعی از مسئولان راه‌اندازی شد.

معاون امور آسیب‌ها و مسایل اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در این آیین یادآور شد: نزدیک به یک هزار منطقه در کشور نیازمند دفترهای تسهیل‌گری شناسایی و از یک ‌سال گذشته تاکنون در نزدیک به ۲۲۰منطقه کشور دفترهای تسهیل‌گری راه‌اندازی شده است که جمعیت نزدیک به سه میلیون نفر را زیر پوشش قرار داده‌اند.

رضا محبوبی گفت: دفترهای تسهیل‌گری تاکنون در استان‌های خوزستان، سیستان‌وبلوچستان، کرمانشاه و در اصفهان به جز مرکز استان، در شهرستان‌ها هم راه‌اندازی شده‌است.وی با اشاره به اینکه ۱۰ تا ۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند، اضافه کرد: بارزترین ویژگی این بافت‌ها، ضعیف بودن سرانه‌های خدماتی، بهداشتی، عمرانی و فرهنگی است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان نیز در این آیین یادآور شد: دولت تدبیر و امید برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و کاهش آن، برنامه‌ها و دستورالعمل‌هایی را تدوین و آماده اجرا کرده است.

سید محسن سجاد افزود: راه‌اندازی دفترهای تسهیل‌گری یکی از این راهکارها است که در محضر رهبری معظم انقلاب مطرح شد و مورد توجه و عنایت ایشان نیز قرار گرفت. کار اصلی این دفترها بر عهده سازمان امور اجتماعی وزارت کشور قرار دارد و اداره‌کل امور اجتماعی استانداری‌ها نیز پیگیر راه‌اندازی این دفترها در سراسر کشور هستند.

وی تاکید کرد: کاشان نخستین شهرستان در استان اصفهان است که دفتر تسهیل‌گری در آن راه‌اندازی شده است و کوشش داریم به کمک دستگاه‌های اجرایی در دیگر شهرستان‌ها نیز این دفترها راه‌اندازی شوند.

فرماندار ویژه کاشان هم با اشاره به راه‌اندازی دفتر تسهیل‌گری در این شهرستان، ابراز امیدواری کرد که خدمات خوب و قابل قبولی به مردم منطقه ارایه شود.

علی‌اکبر مرتضایی‌قهرودی گفت: مجموعه فرمانداری با همکاری دیگر دستگاه‌ها اهتمام کاملی برای برطرف کردن مشکلات مردم حاشیه‌نشین در کاشان دارد.

وی خواستار تخصیص اعتبار برای دفتر تسهیل‌گری کاشان شد و افزود: خیران شهرستان کاشان همواره به دولت کمک کرده‌اند و برای امور جاری نیز با این دفتر تسهیل‌گری همکاری می‌کنند.

همچنین با حضور معاون امور آسیب‌ها و مسایل اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور یک مرکز خیریه در شهرستان کاشان به بهره‌برداری رسید.

برای ساخت و راه اندازی این مرکز با زیربنای ۲۵۰ مترمربع، ۱۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

این مرکز دارای ۳ سوییت مجهز برای اسکان همراهان بیماران، کارگاه قالی‌بافی با اشتغال ۸ نفر، کلینیک پرستاری و فیزیوتراپی به افراد زیر پوشش خیریه قاسم بن حسن (ع)، در محله سرپله کاشان قرار دارد.

نسخه مناسب چاپ