تشییع و تدفین ۴ همرزم شهید سپهبد قاسم سلیمانی در قم و شهرری
 

سرویس شهرستان‌ها: پیکرهای مطهر چهار همرزم شهید سپهبد قاسم سلیمانی با حضور گسترده مردم تشییع و در آستان های مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، حضرت معصومه(س) و همچنین بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شدند. ‏

مراسم تشییع پیکرهای مطهر دو نفر از این شهدای مقاومت با حضور پرشور انبوه مردم شهیدپرور تهران، ری و شهرستان ‌های اطراف، استاندار تهران و دیگر مسئولان از مقابل سپاه سیدالشهداء به سمت حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد.‏

شرکت کنندگان در این مراسم با چشمانی گریان و بغض‌در گلو فریاد عدالت بر زبان آوردند و شعارهای «نه سازش، نه تسلیم، انتقام انتقام»، «این گل پر پر ما، هدیه به رهبر ما»، و «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» سردادند.‏

پیکر مطهر این شهیدان والا مقام پس از اقامه نماز و طواف گرد مضجع حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و امامزادگان مدفون در این آستان، در شبستان امام خمینی(ره) آرام گرفت.‏

شهید وحید زمانی‌نیا ۲۷ ساله از محافظان حاج قاسم سلیمانی و اهل شهرری بود که همراه او روز ۱۳ دی ماه جاری در عملیات تروریستی آمریکا در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.‏

شهید مصطفی محمدمیرزایی ۳۸ ساله اهل شهرری هم از نیروهای تحت امر حاج قاسم سلیمانی بود و صبح جمعه ۱۳دی ماه ۹۸ در یک عملیات نظامی دیگری به شهادت رسید.

تشییع پیکرمطهر محافظ سردار شهید سلیما نی

همچنین مراسم تشییع پیکر شهید هادی طارمی از محافظان شهید سردار سلیمانی با حضور گسترده و حماسی مردم در شادآباد تهران برگزار شد.

مردم در این مراسم در کنار همراهی پیکر شهید طارمی, خودرو حامل این شهید را گلباران کردند. مردم همراه با عزاداری شهادت پاسدار شهید طارمی، با سر دادن شعارهایی از جمله «مرگ بر آمریکا»، «ما خواستار انتقام سختیم»، «مرگ بر اسرائیل»، «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد» اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار سلیمانی و همراهان ایشان را محکوم کردند.

پیکر مطهر این شهید پس از تشییع به بهشت زهرا(س) تهران منتقل شد و درکنار برادر شهیدش در قطعه ۱۵ گلزار شهدا آرام گرفت. برادر شهید ‌هادی طارمی در سال ۶۲ در مناطق عملیاتی جنوب به شهادت رسیده بود.‏

خاکسپاری پیکر مطهر شهید مظفری ‌نیا

پیکر مطهر شهید قمی مقاومت اسلامی شهروز مظفری‌نیا از هم رزمان سردار سرافراز مقاومت در جوار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در صحن امام رضا(ع) حرم مطهر بانوی کرامت ، به خاک سپرده شد.

مرثیه خوانی و طنین شعارهای «مرگ بر آمریکا» در تمامی زمان برگزاری این مراسم روحانی حاکم بود و پیکر مطهر این شهید والامقام در میان سیل اشک و عزاداری مردم قم و زائران، در حرم حضرت معصومه(س) تدفین شد.مراسم بزرگداشت این شهید بزرگوار دیشب بعد از نماز مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد.

شهید سرهنگ پاسدار شهرود مظفری ‌نیا تیر سال۱۳۵۷ در قم چشم به جهان گشود و از همرزمان شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در سپاه قدس بود که به همراه این سردار بزرگ در ۱۳ دی ماه جاری به شهادت رسید.

از این شهید بزرگوار دو دختر ۵ و ۱۱ ساله به نام‌های نرگس و نیلوفر به یادگار مانده است.

وداع با پیکر شهید ابومهدی المهندس

مردم شهرستان‌های آبادان و خرمشهر و عشایر منطقه از پیکر شهید ابومهدی المهندس استقبالی پرشور کردند.

پیکر مطهر شهید ابومهدی المهندس صبح دیروز از طریق فرودگاه آیت الله جمی آبادان وارد این شهر شد و حضور قشرهای مختلف مردم از زن و مرد و پیر و جوان در کنار هم، سران طوایف و عشایر عرب و پرچم‌های برافراشته آنان، درکنار مسئولان جلوه باشکوهی به این استقبال داده بود.‏آیت الله جزایری نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان و امام جمعه‌ها و فرمانداران آبادان و خرمشهر از پیکر این شهید استقبال کردند.‏

پیکر مطهر شهید ابومهدی از فرودگاه به زیارتگاه سیدعباس آبادان منتقل و پس از تشییع و وداع به خرمشهر منتقل شد و با بدرقه عشایر و مردم شهیدپرور آبادان و خرمشهر این پیکر مطهر به مرز شلمچه انتقال یافت و تحویل مقام‌های عراقی شد.‏

پیکر شهید ابومهدی المهندس که در حمله جنایتکارانه بامداد جمعه آمریکای جنایتکار به شهادت رسید، پس ازتشییع در بصره در وادی السلام نجف اشرف به خاک سپرده می‌شود. ‏

‏ حضور مردم برای قدردانی از خدمات شهید ابومهدی المهندس

استاندار خوزستان با تجلیل از خدمات الحشد الشعبی عراق و شهید ابومهدی المهندس در سیل فروردین ماه امسال در مناطق وسیعی از این استان گفت: مردم خوزستان قدردان زحمات این شهید بزرگوار هستند.

غلامرضا شریعتی در آیین تشییع و بدرقه پیکر مطهر شهید ابومهدی المهندس که در آبادان برگزار شد، اظهار داشت: در حالی که حضور لجستیکی و خدمات الحشد الشعبی در آن هنگام، برای کمک به سیلزدگان بود، برخی افراد مغرض این حضور را آماج حملات رسانه‌ای قرار دادند.

وی افزود: به کمک حشد الشعبی توانستیم در آن مقطع، خطر سیل را از شهرهای در محاصره سیل و به ویژه آبادان، شادگان و خرمشهر دور کنیم.

استاندار خوزستان گفت: قدردانی مردم خوزستان نشان می‌دهد که این گروه برای چه کاری در سیل حضور یافتند، مردم فقط قدردان زحمات آن دسته از افرادی هستند که در زمان سیل و سختی به کمک می ‌آیند.

شریعتی تأکید کرد: این شهدا برای ما الگو هستند و مردم هم مثل همیشه از خدمات شهدا قدردانی می‌کنند.‏

‏ ۱۲۰ هزار سرباز دشمن در تیررس جبهه مقاومت قرار دارند

معاون قرارگاه مرکزی خاتم الانبیای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ترور سپهبد سلیمانی را اشتباه راهبردی آمریکا دانست و گفت: ۱۲۰ هزار نفر از سربازان دشمن در تیررس جبهه مقاومت قرار دارند.

عبدالمحمد رئوفی‌نژاد در تجمع بزرگ مردم دزفول در محکومیت ترور شهید قاسم سلیمانی در حسینیه ثارالله این شهرافزود: تمامی رزمندگان جبهه مقاومت مختارهای زمان هستند و این اقدام نابخردانه آمریکا را در سراسر جهان، بی ‌پاسخ نمی‌ گذارند.‏

وی با بیان این که پرچم یالثارات القاسم باید بالا برود و انتقام سخت و قاطعی از یزیدیان زمان گرفته شود، افزود: امروز اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواب و قرار ندارند، چون می‌دانند که ما مرد عمل هستیم.‏

معاون قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء سخنان سید حسن نصرالله در محکومیت ترور حاج قاسم سلیمانی را یادآور شد و گفت: اکنون شناورها و ناوهای هواپیمابر مهم آمریکا و همچنین پایگاه‌های نظامی این کشور در معرض حمله هستند.‏

وی با بیان این که آمریکایی ‌ها خود را در دام صهیونیست ‌ها گرفتار کرده اند، ادامه داد: آمریکا از یک سو ضرورت مذاکره را پیش می‌کشد و از سوی دیگر با ترور حاج قاسم سلیمانی اعلام جنگ می‌ کند.

رئوفی‌نژاد با اشاره به توان نظامی ایران گفت: برخی از سلاح ‌های ما در معرض دید قرار گرفته‌اند و بسیاری دیگر در میدان جنگ به نمایش گذاشته می‌ شوند.‏

وی سردار سلیمانی را قهرمان شکست داعش دانست و افزود: آمریکایی‌ها با داعش برنامه‌ها داشتند، ولی بعد از شکست این تروریست ‌ها با تلاش جبهه مقاومت و سردار سلیمانی، درمانده شدند.

وی با بیان این که آمریکا خطاهای راهبردی در برخورد با انقلاب اسلامی داشته است، افزود: این بار هم آمریکا با ترور شهید سلیمانی خطای بسیار بزرگی مرتکب شده است.‏

رئوفی‌نژاد با اشاره به اعتراضات مردم آمریکا به ترور سردار سلیمانی به دستور ترامپ افزود: آمریکا در ۴۰ سال گذشته مجری تصمیمات صهیونیست ‌ها بوده و البته همواره شکست خورده است.

او ناکامی‌های آمریکا در جنگ عراق، ایجاد داعش و اختلاف افکنی در میان مردم ایران و عراق را یادآور شد و گفت: آمریکا هرگز تصور نمی‌کرد که شهادت سردار سلیمانی به این اندازه به ضررش تمام شود.‏

وی افزود: حاج قاسم نقش مهمی در اتحاد گروه‌ها و جریان ‌های سیاسی عراق و لبنان داشت و از ایجاد هر انشقاقی در گروه های سنی و شیعه جلوگیری می‌ کرد.

‏معاون قرارگاه مرکزی خاتم الانبیای سپاه پاسداران با بیان این که مصوبه اخراج از عراق برای آمریکایی‌ها قابل باور نیست، افزود: هرجا آمریکایی‌ها به مشکل بر می ‌خوردند، ردی از حاج قاسم سلیمانی دیده می‌شد.‏

وی ایجاد اتحاد و همدلی در ایران و عراق را از برکت خون پاک شهیدان سلیمانی و المهندس دانست و افزود: بزودی شاهد قاطع ‌ترین برخورد در زمان و مکان مناسب با آمریکایی‌ها خواهیم بود.

معاون قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء با اشاره به ۴۰ سال خدمت سردار شهید قاسم سلیمانی به اسلام و ایران گفت: حاج قاسم نقش مهمی در ایجاد ارتش نیم میلیون نفری جبهه مقاومت داشت.

رئوفی‌نژاد با بیان این که ارتش نیم میلیون نفری در منطقه شکل گرفته است که هیچ کدام ایرانی نیستند، ادامه داد: حاج قاسم در ۱۰ سال گذشته حاج قاسم قبلی نبود، بلکه خبره نظامی، سیاسی، اطلاعاتی امنیتی و دیپلماسی شده بود.

سرباز ولایت و اسوه استکبار ستیزی

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه هم با یادآوری مجاهدت‌های ۴۰ساله سپهبد سلیمانی گفت: تواضع و سرباز ولایت بودن سردار شهید سلیمانی او را اسوه استکبار ستیزی کرده بود.

حجت‌الاسلام حسن امیرنژاد در آیین سوگواری شهادت سردار سلیمانی در میانه افزود: او در خدمت‌ رسانی به ملت هم نمره اول را داشت و این تواضع و دشمن‌شناسی حاج قاسم بود که آسمانیش کرد و عزت دنیا و آخرت را برایش به ارمغان آورد.

وی شهید سردار سلیمانی را اسوه بصیرت، جهاد با نفس و جهاد با دشمن معرفی کرد و گفت: سردار سلیمانی پیروز میدان جهاد اصغر، جهاد اکبر و جهاد کبیر بود.

امیر نژاد، افزود: انقلاب با این ترورها نمی‌لرزد، بلکه ریشه‌های آن محکم‌تر و عمیق‌تر می ‌شود و ملت هم متحدتر و گام ‌هایش در راه استمرار راه شهیدا، استوارتر می‌شود و یقیناً دشمن، تاوان سختی خواهد پرداخت.شهادت سپهبد سلیمانی همه پرسی بود

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در آیین گرامیداشت سپهبد قاسم سلیمانی در دادگستری همدان گفت: سپهبد قاسم سلیمانی با شهادت و اهدای خون خود در راه اسلام، همه پرسی انجام داد.

سردار مهدی فرجی با بیان ویژگی ‌های شخصیتی این سردار شهید اظهار داشت: میلیون‌ها نفر در آیین شهادت سردار سلیمانی شرکت کردند و شمار زیادی از شهروندان چند نوبت در آیین‌های مختلف این سرباز اسلام حضور یافتند.

وی تاکید کرد: برخی مسئولان با طرح برخی مسایل موجب رنجش رهبر معظم انقلاب می‌شوند، اما سردار سلیمانی در ۴۱سال خدمت به عنوان سرباز ولایت، حتی یک حرف وحدت‌شکن بیان نکرد، چرا که تابع محض ولایت بود. رهبر معظم انقلاب با دیدن حاج قاسم لبخند می‌ زدند و وی همواره اخبار خوش برای معظم له می‌آورد.

فرجی ادامه داد: در اتفاق‌ های آبان امسال خیلی‌ها جلوتر از رهبر معظم انقلاب حرکت کردند و پیام دادند، اما آن شهید والا مقام به خود اجازه نمی‌داد که با کارش ذره‌ای ناراحتی برای ایشان ایجاد کند.

وی با بیان این که ولایت‌ پذیری این شهید والامقام بر روی نیروهایش هم تأثیر گذاشته بود، تاکید کرد: ۹۲ درصد سوریه از دست رفته بود که این کشور را شهید سپهبد قاسم سلیمانی از دهن اژدها بیرون کشید.

اشتباه بزرگ محاسباتی آمریکا

همچنین مراسم بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی با حضور فرماندهان نظامی ، انتظامی و مسئولان ارشد بندرانزلی در ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش برگزار شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران بندرانزلی در این مراسم گفت: آمریکا با به شهادت رساندن سردار سلیمانی اشتباه محاسباتی بزرگی انجام داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرشمس اکبر حسینی افزود: دشمنان اسلام جایگاهی برای انسانیت قائل نیستند و سردار سلیمانی این جایگاه را در خاورمیانه تثبیت کرد و بلاها را به جان خرید، تا کشور به امنیت و آرامش برسد.

نسخه مناسب چاپ