هدف گذاری تولید سالانه ۱۰میلیون تن فولاد دراستان هرمزگان‏
 

بندرعباس – خبرنگار اطلاعات:برنامه تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در هرمزگان به عنوان یک سیاست بسیار مهم با جدیت در حال پیگیری و اجراست.

استاندار هرمزگان با بیان خبر بالا در نشست با دکتر خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: تحقق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در استان هرمزگان با جدیت از سوی مجموعه ایمیدرو در حال پیگیری و اجراست که کار بزرگی برای کشور و استان هرمزگان خواهد بود.

دکتر فریدون همتی از همکاری‌های خوب دکتر غریب پور و مجموعه ایمیدرو در استان هرمزگان تشکر و قدردانی کرد و گفت: اعتماد به نیروهای بومی استان هرمزگان در مناطق ویژه اقتصادی این استان و به ویژه منطقه ویژه پارسیان، موجی از رضایت و خوشحالی را در میان مردم این استان ایجاد کرده است.

وی برنامه تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در هرمزگان را یک سیاست و راهبرد بسیار مهم دانست و افزود: پیگیری‌های مناسبی برای راه اندازی واحدهای پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان انجام شده و سازماندهی خوبی برای این کار بسیار مهم صورت گرفته است.

همتی از همکاری‌های مجموعه ایمیدرو در ارتباط با خرید تضمینی پساب تصفیه شده بندرعباس قدردانی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری ایمیدرو و منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، انعقاد قرارداد خرید پساب تصفیه شده بندرعباس برای استفاده در صنایع غرب این شهر در حال نهایی شدن است، که این کار مهم اقدام بزرگی در ارتباط با حفاظت از محیط زیست، جلوگیری از ورود فاضلاب به دریا و استفاده بهینه از پساب تصفیه شده با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

همتی خواستار تسطیح محوطه جدید منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در غرب بندرعباس شد و اضافه کرد: این کار انگیزه‌های سرمایه گذاران جدید برای حضور در این منطقه را افزایش می‌دهد و با توجه به صنایع بزرگ و انجام سرمایه‌گذاری‌های جدید در منطقه ویژه خلیج فارس، باید برای افزایش تولید و تامین برق مورد نیاز در این منطقه اقدام‌های لازم انجام گیرد.

نسخه مناسب چاپ