۱۴۵ میلیارد تومان برای کارخانه فرآوری طلای هیرد نهبندان سرمایه‌گذاری می‌شود
 

سرویس شهرستان‌ها: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نهبندان گفت: برای ساخت کارخانه فرآوری طلای «هیرد» این شهرستان که دهه فجر عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود، ۱۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

رضا اردونی افزود: در حال حاضر پروانه بهره‌برداری، جواز تاسیس و ساخت کارخانه طلای هیرد صادر شده است.وی با اشاره به دیدار اعضای شرکت‌های سرمایه‌گذاری از معادن شاهکوه بیان کرد: در این منطقه ۳۵ معدن سنگ، فعال است و یکی از قطب‌های تولید سنگ‌های گرانیتی کشور محسوب می‌شود.

اردونی با بیان اینکه استخراج از معادن شاهکوه در حجم بالا در دست انجام است و به بازارهای داخلی عرضه می‌شود، یکی از مشکلات این معادن را تامین برق دانست و یادآور شد: در دیداری که از این منطقه انجام می‌شود، در ارتباط با چگونگی تامین برق نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با اشاره به مزایای اقتصادی معادن سنگ و طلا در شهرستان نهبندان خراسان جنوبی یادآور شد: کاهش هزینه‌های تولید، صرفه‌جویی در مصرف نفت و گاز، کاهش مصرف انرژی‌های فسیلی، کاهش مشکلات معدن کاران، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی بخشی از مزیت‌های این منطقه است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نهبندان افزود: در حال حاضر ۱۲۶ معدن دارای پروانه بهره‌برداری در شهرستان وجود دارد که ۷۷ واحد آن‌ها فعال است.

وی مجموع ذخایر قطعی این معادن را بیش از ۸۵ میلیون تن ذکر کرد و گفت: استخراج سالانه این معادن ۵ر۱ میلیون تن است و یک هزار و ۲۵۳ نفر در معادن شهرستان مشغول به کار هستند.

اردونی یادآور شد: سنگ‌های تزیینی، منیزیت، آندالوزیت، طلا، مس، سلیس، کرومیت و آهن اکثر معادن و ذخایر معدنی شهرستان را به خود اختصاص داده است.

نسخه مناسب چاپ