بیمارستان جدید بروجن با نام سردار شهید قاسم سلیمانی بهره‌برداری می‌شود
سرویس شهرستان‌ها: فرماندار شهرستان بروجن با اشاره به تکمیل مهمترین طرح بهداشت و درمان این منطقه گفت: بیمارستان جدید ۲۳۹ تختخوابی بروجن به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری و افتتاح خواهد شد.

مسعود ملکی در گفتگو با ایرنا تاکید کرد: به دنبال درخواست‌های مستمر مردم ولایت‌مدار بروجن مبنی بر نامگذاری بیمارستان جدید ۲۳۹ تختخوابی این شهر به نام سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، این تقاضا در قالب یک پیشنهاد به استاندار چهارمحال و بختیاری و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ارائه شد.وی افزود: بیمارستان فعلی بروجن با کاربری‌های بهداشتی و درمانی و خدمات پرستاری و اورژانس همچنان با نام حضرت ولیعصر(عج) به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

ملکی گفت: با نصب ۷۰۰ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی، بیمارستان ۲۳۹ تختخوابی بروجن به یکی از به روزترین مراکز خدمات رسانی اورژانس به مصدومان حوادث بدل شده است.

بیمارستان ۲۳۹ تختخوابی بروجن با ۴۰ هزار مترمربع مساحت و ۱۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا یکی از مجهزترین بیمارستان‌های کشور است.

این بیمارستان، شامل ۹ بخش تخصصی جراحی زنان و مردان، زنان و زایمان، بستری کودکان، اورژانس، پی. سی. سی. یو.، آی. سی. یو.، سی. سی. یو.، ان. آی. سی. یو. و دیگر بخش‌ها است و برای احداث و تجهیز آن، افزون بر یک هزار و ۳۰۰میلیارد ریال هزینه شده است.

به گفته مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، این بیمارستان از پایان دی ماه امسال از نظر فنی زمینه‌های لازم برای پذیرش بیماران را دارد.‏

نسخه مناسب چاپ