همتی: نرخ ارز در بازار به زودی تعدیل می‌شود
 

نرخ ارز در بازار که تحت شرایط هیجانی و مسائل سیاسی ظرف یک هفته اخیر صعودی شده است، بزودی تعدیل خواهد شد.

دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی دیروز پس از خاتمه نشست هیأت وزیران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در بازار‌های مالی اوضاع آرام است، افزود: همانطور قبلا هم قول داده بودم، بانک مرکزی در بازار حضور دارد و اجازه نوسان زیاد در بازار را نخواهیم داد.

وی افزود: با تدابیری که در این بانک اتخاذ کردیم و اقداماتی که در حال انجام است به زودی ثبات به بازار باز خواهد گشت و شاهد تعدیل نرخ ارز خواهیم بود.

رئیس کل بانک مرکزی با ابراز امیدواری نسبت به تعدیل نرخ ارز گفت: نوساناتی که اخیراً شاهد آن هستیم ناشی از شوک‌های سیاسی است و ماندگار نخواهد بود.

وی افزود: هم اکنون نرخ ارزی که در صرافی‌های رسمی عرضه می‌شود، بسیار پایین‌تر از آنچه در سایت‌ها نوشته می‌شود، است.

همتی گفت: ما تقاضای واقعی را از طریق صرافی‌های رسمی تامین می‌کنیم و اگر چه تنش‌های سیاسی نوساناتی را در بازار ایجاد کرده، اما این مسئله به تدریج از بین خواهد رفت.

رئیس کل بانک مرکزی با رد درخواست خبرنگاران مبنی بر اعلام نرخ واقعی ارز افزود: آنچه من می‌توانم بگویم این است که نرخ کنونی ارز با ارزش ذاتی آن فاصله دارد و ما باید تلاش کنیم نرخ ارز به ارزش ذاتیش نزدیک شود.

افزایش قیمت نفت، به نفع ایران است

وزیر نفت هم در حاشیه جلسه هیأت دولت به خبرنگاران درباره قیمت نفت پس از سیلی موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه آمریکایی «عین الاسد» افزود: قیمت نفت در بی‌ثباتی بالا می‌رود و در شرایط ثبات، پایین می‌آید.

از نظر روانی اکنون قیمت نفت تا حدی روال صعودی داشته و به نفع ایران است تا کمی قیمت بالا رود.مهندس بیژن زنگنه افزود: آرزوی ما این است که آمریکا دست از اغتشاش و اخلال نه تنها از نظام سیاسی بلکه در نظام اقتصادی و اجتماعی منطقه بردارد و اجازه دهد مردم آرام زندگی کنند، زیرا این موضوع به نفع همه در دنیا است.

مداوای مجروحان سانحه ازدحام جمعیت در کرمان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم با اشاره به سانحه رخ داده برای جمعیت وداع کننده با پیکر شهید سلیمانی در کرمان به خبرنگاران گفت: هنگام حادثه ازدحام جمعیت در کرمان از نزدیک در خدمت عزیزان بودم و تقاضا کردیم که در سطح استان کرمان شیوه مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی تغییر کند و اگر تغییر نمی‌دادند ممکن بود اتفاقات سخت تری رخ دهد.دکتر سعید نمکی با بیان اینکه در مجموع در حادثه ازدحام جمعیت در کرمان ۲۱۳ نفر دچار سانحه شدند و ۵۹ نفر جان خود را از دست دادند، افزود: همچنان۶۷ نفر از مصدومان در بیمارستان بستری هستند که به محض مداوای کامل مرخص خواهند شد. البته از بین مجروحان سانحه پریروز سه نفر از حادثه دیدگان متأسفانه با حال بد در آی.سی. یو هستند.

آمادگی کامل برای هرگونه حمله سایبری آمریکا

ایران برای مقابله با هرگونه حمله سایبری آمریکا آمادگی کامل دارد.مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با اعلام این مطلب گفت دولت آمادگی های لازم برای مقابله با آمریکا در صورت سر زدن خطایی مجدد از سوی آنها را دارد.

نسخه مناسب چاپ