تسلیت رهبر معظم انقلاب برای جان‌باختن جمعی از هم‌میهنان درکرمان و تهران
در پی جان‌باختن جمعی از هم‌میهنان در جریان بدرقه پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی در کرمان و همچنین حادثه‌ دیروز سقوط هواپیمای مسافربری، رهبر انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کردند.

متن پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه‌ی تلخ و غم‌بار جان باختن جمعی از هم میهنان عزیز در هنگام بدرقه‌ی شهید عالیقدر و نیز حادثه‌ی مصیبت‌بار سقوط هواپیمای مسافربری و جان‌باختن مسافران ایرانی و غیر ایرانی، دو نقطه غم‌انگیز این دو روز است.

اینجانب ضمن ابراز صمیمی‌ترین همدردی‌ها با خانواده‌های داغدار و اظهار مراتب تأسف و تأثر، از خداوند متعال صبر و بردباری برای بازماندگان و رحمت و مغفرت برای جان‌باختگان مسألت میکنم.

سیّد علی خامنه‌ای

۱۸دیماه ۱۳۹۸

هیأت دولت امروز را عزای عمومی اعلام کرد هیات دولت در پی جان باختن شماری از هموطنان در سانحه هوایی صبح دیروز و همچنین شماری از مشایعت کنندگان پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان، امروز را عزای عمومی اعلام کرد.

علی ربیعی سخنگوی دولت گفت : هیات دولت ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده‌های هموطنانی که در استان کرمان هنگام شرکت در مراسم با شکوه تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی و در سانحه هوایی صبح دیروز جان خود را از دست داده اند، امروز ۱۹ دی ماه را عزای عمومی اعلام کرده است.

نسخه مناسب چاپ