شکوه شهادت
بار دیگر دست جنایتکار و خونریز و ویرانگر نظام زر و زور و تزویرتنی چند از هموطنان پاکباخته و مخلص و فداکار ملت‌های ایران و عراق را به شهادت رساند، سردار بی‌بدیل و سرافراز، شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزم عراقی او شهید ابومهدی المهندس فرمانده محبوب و توانمند حشد‌الشعبی و بسیج مردمی عراق و همراهانشان، خار چشم دشمنان بودند.

سردار بزرگ و محبوب دل‌ها حاج قاسم سلیمانی که دشمن را در سوریه و عراق و لبنان زمینگیر کرده بود فقط یک نابغه نظامی نبود؛ سیاستمداری ورزیده بود که ترفندهای دشمنان را به خوبی می‌شناخت و کید آنها را به خودشان برمی‌گرداند.

در کردستان عراق، نقشه دشمن را برای درگیری با دولت مرکزی نقش برآب کرد، روسیه را از بی‌طرفی و بی‌عملی در بحران سوریه به اجرای نقشی مثبت واداشت و ترکیه را از طرفداری از گروه‌های معاند و تروریست منصرف کرد.

شهادت او و یارانش به ویژه ابومهدی المهندس، خون تازه‌ای به جبهه مقاومت در منطقه تزریق کرد. شکوه و عظمت تشییع پیکر پاک این شهیدان، راه عزت و شرف در ایران و عراق فصل تازه‌ای در مبارزات مردم منطقه علیه آمریکا و صهیونیزم و متحدان آنها می‌گشاید که آثار آن را در آینده خواهیم دید.

خبرگزاری‌های خارجی این بار نتوانستند این توفان خشم و جمعیت چند میلیونی بزرگداشت این شهیدان را نادیده بگیرند و قانونی را که مجلس عراق برای بیرون راندن آمریکایی‌ها، از این کشور تصویب کرده‌ است، سرآغاز بیرون راندن آنها از سراسر منطقه و بازگشت امنیت و آرامش و صلح و پیشرفت به کشورهای منطقه است.

جمال‌الدین کرمانی

نسخه مناسب چاپ