اخبار کوتاه داخلی
 

توضیحات سلطانی فر در مورد دلایل کناره گیری تاج

وزیر ورزش و جوانان کشورمان گفت: درباره بیماری قلبی مهدی تاج و کناره گیری او از ریاست فدراسیون فوتبال توضیحاتی را به رئیس فیفا ارائه کردم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان درباره دیدار با جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اظهار داشت: در خلال مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی جوانان، در دیداری که با اینفانتینو داشتیم در خصوص مسائل اخیر در فدراسیون فوتبال ایران که به دنبال بیماری مهدی تاج به وجود آمده بود برای او توضیحاتی دادم. وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: رئیس فیفا خیلی ابراز تاسف کرد که مشکل بیماری برای تاج به وجود آمده و من به او گفتم خوشبختانه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال سرپرست موقت فدراسیون را انتخاب کرده و بنا است در چهارچوب اساسنامه فدراسیون فوتبال، در کوتاه ترین زمان، زمینه برگزاری انتخابات را فراهم و رئیس بعدی را انتخاب کنیم.

اقدامات انضباطی برای اعتراضات سیاسی در المپیک توکیو

کمیته بین‌المللی المپیک جزئیات قوانین برخورد انضباطی با اعتراضات سیاسی در بازیهای المپیک توکیو را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، طبق قانون ۵۰ منشور المپیک، ورزشکاران از موضع گیری های سیاسی در زمان رقابت‌ها منع شده اند که از این موارد می توان به مشت های بلند شده توسط دونده های آمریکایی تامی اسمیت و جان کارلوس در بازیهای ۱۹۶۸ مکزیکو سیتی اشاره کرد.

کریستی کاونتری، رئیس کمیته ورزشکاران IOCدر این باره گفت: ما به شفافیت نیاز داشتیم و آنها در مورد قوانین شفاف سازی کردند. احساس مهمی که ورزشکاران دارند، این است که همه به یکدیگر احترام بگذاریم.ورزشکارانی که در المپیک توکیو قوانین مربوط به اعتراضات سیاسی را بشکنند، با ۳ مرحله از اقدامات انضباطی روبرو می شوند که عبارتند از کمیته بین المللی المپیک، هیات مدیره ورزشی و کمیته های ملی المپیک.

۳ ایرانی عضو کمیته های فیبا آسیا شدند

پس از برگزاری دومین جلسه فیبا آسیا که دسامبر ۲۰۱۹ در دوحه قطر برگزار شد، اعضای جدید کمیته های این نهاد معرفی و ۳ ایرانی صاحب کرسی شدند.

درپایان این اجلاس ۳ ایرانی به عضویت کمیته‌های فیبا آسیا در آمدند‌. ورژ آبکاریان از داوران بین المللی بسکتبال کشورمان به عضویت کمیته فنی فیبا آسیا در آمد، علی توفیق دبیر سابق فدراسیون و از مربیان اسبق ملی رده های سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان تیم ب با سابقه مربیگری در لیگ برتر بسکتبال ایران، عضویت کمیته جوانان فیبا آسیا را بدست آورد و دکتر محمد حسین پورغریب نیز عضو کمیته پزشکی فیبا آسیا شد.

تداوم صدر نشینی گرگانی ها در لیگ برتر بسکتبال

تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام توانست در یکی از بازی های هفته هفدهم لیگ برتر بسکتبال، مقابل ذوب‌آهن اصفهان به برتری برسد. به گزارش ایسنا، هفته هفدهم لیگ برتر بسکتبال ایران با برگزاری ۶ دیدار همزمان پیگیری شد که در پایان، تیم‌های نفت آبادان، مهرام تهران، شهرداری گرگان، شیمیدر قم، پتروشیمی و آویژه صنعت مشهد مقابل رقبای خود به برتری رسیدند تا صدر نشینی گرگانی ها همچنان تداوم داشته باشد.در این هفته، تیم نفت آبادان در یک بازی راحت با نتیجه ۹۷ – ۵۴ مهمان خود نیروی زمینی ارتش را شکست داد. تیم مدعی مهرام تهران نیز در بازی خارج از خانه، با حساب ۸۹ – ۷۶ میزبان خود شورا و شهرداری قزوین را شکست داد . در دیگر بازی ، شهرداری گرگان ۷۸ – ۶۰ میزبان خود رعد پدافند هوایی را شکست داد تا همچنان صدرنشین لیگ باقی بماند. شیمیدر قم دیگر مدعی لیگ نیز در خانه با حساب ۸۵ – ۷۵ توفارقان آذرشهر را شکست داد. تیم ذوب‌آهن اصفهان هم در خانه با حساب ۶۷ – ۷۸ نتیجه را به مهمان خود پتروشیمی بندرامام واگذار کرد . در آخرین بازی این هفته هم تیم آویژه صنعت مشهد با حساب ۹۲ – ۷۴ از سد شهرداری بندرعباس گذشت .

نسخه مناسب چاپ