اخبار کوتاه داخلی
 

خداحافظی کماندار پارالمپیکی از دنیای قهرمانی

مجید کاکوش کماندار پارالمپیکی ایران که در کلاس W۱ موفق به کسب سهمیه پارالمپیک توکیو شده بود از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. به گزارش ایسنا، این کماندار پارالمپیکی در رقابت‌های قهرمانی آسیا در تایلند در کلاس W۱ موفق به کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو شده بود.وی در مدت حضورش در تیم ملی پاراتیروکمان موفق به کسب مدال برنز میکس تیم در مسابقات جهانی جمهوری چک در ۲۰۱۷، مدال برنز بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸، مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا در ۲۰۱۶ و مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا در ۲۰۱۹ شده بود.کاکوش اولین ورزشکار کلاس W۱ در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو بود.

لالوویچ: کُشتی جهان بدون ایران معنا ندارد

رییس اتحادیه جهانی کشتی با بیان اینکه کُشتی جهان بدون ایران معنا ندارد، گفت: تمام دنیا به این مهم اذعان دارند که ایران مهد این رشته است و این جایگاه باید حفظ شود.به گزارش ایرنا،نناد لالوویچ در دیدار با مسوولان ورزش کشورمان در لوزان سوئیس گفت: در تهران یادآوری کرده بودم که کشتی برای شما مهم است و این را هم با تاکید می‌گویم که کشتی هم بدون ایران معنا ندارد؛ نه اینکه این حرف من باشد تمام دنیا به این مهم اذعان دارند که ایران مهد کشتی است و این جایگاه باید حفظ شود.وی افزود: از حمایت‌های مسوولان ورزش ایران از کشتی تشکر می‌کنم و امیدوارم این حمایت‌ها بیشتر شود. همان‌گونه که اعتقاد داریم کشتی ایران بزرگ است، حمایت‌های ما هم از کشتی ایران باید بزرگ و گسترده باشد.امیدوارم که کشتی ایران مصون از هرگونه اتفاق بدی به کار خود ادامه دهد. ما در کنار کشتی ایران بودیم و خواهیم بود.رییس اتحادیه جهانی کشتی با ابراز تاسف از اتفاقی که برای میزبانی جام جهانی رخ داد، گفت: تلاش بسیاری کردیم که تیم‌ها در این رویداد شرکت کنند ولی بسیاری از دولت‌ها به فدراسیون‌های کشتی خود اجازه حضور در این مسابقات را ندادند. در اولین فرصت، میزبانی یک رویداد بزرگ کشتی جهان به ایران داده خواهد شد.

صعود ۲ یخ‌نورد ایران به نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا

محمدرضا صفدریان و شبنم اسدی مرحله مقدماتی مسابقات یخ‌نوردی قهرمانی آسیا را با صعود به مرحله نیمه ‎ نهایی به پایان رساندند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این مسابقات محمدرضا صفدریان و شبنم اسدی در رقابت با دیگر شرکت کنندگان و با کسب حد نصاب لازم به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.صفدریان مرحله مقدماتی مسابقات را با کسب جایگاه سومی به پایان رساند. این یخ نورد کشورمان هفته گذشته در اولین دوره جام جهانی که به میزبانی چین برگزار شد نیز به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. همچنین در پایان مرحله مقدماتی مسابقات یخ نوردی قهرمانی آسیا شبنم اسدی شانزدهم شد.گفتنی است که نسرین عبدالرحیمی، عماد حسینی و مسعود زینعلی دیگر نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا هستند ومرحله نیمه نهایی و فینال مسابقات یخ نوردی قهرمانی آسیا امروز در چئونگ سونگ برگزار می‌شود.

تیم ملی فوتسال ایران بربام آسیا

ملی پوشان کشورمان در جدیدترین رنکینگ تیم‌های ملی فوتسال، در رده ششم جهان و اول آسیا قرار دارند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از futsal ranking، تیم ملی فوتسال ایران در جدیدترین رنکینگ تیم‌های ملی فوتسال جهان با کسب ۱۶۰۳ امتیاز همچنان در رتبه ششم جهان و اول آسیا قرار دارد.

تیم ملی فوتسال ایران، فاصله ۹ پله‌ای خود را با تیم دوم قاره آسیا یعنی ژاپن حفظ کرده است. در رتبه‌های اول تا پنجم این رنکینگ جهانی تیم ملی برزیل با ۱۸۳۹ امتیاز، اسپانیا با ۱۷۸۷ امتیاز، روسیه ۱۶۵۴ امتیاز، پرتغال ۱۶۴۵ امتیاز و آرژانتین با ۱۶۴۴ امتیاز حضور دارند.

نسخه مناسب چاپ