استاندار خراسان رضوی:
سپهبد قاسم سلیمانی به الگوی جوانان بدل شده است
 

مشهد – خبرنگار اطلاعات: امام جمعه مشهد با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی با حضور در استانداری، ضمن تسلیت به علیرضا‌ رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی به مناسبت شهادت همرزم وی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: به علت وابستگی به آن شهید بزرگوار، این مصیبت برای شما یک حساسیت ویژه‌ای دارد.حاج قاسم سلیمانی نبوغ فراوانی داشت، زندگی اش زاهدانه‌ و واقعا یک انسان با اخلاص و مخلص بود.

استاندار خراسان رضوی هم در این دیدار با قدردانی از رهنمود‌های نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد تاکید کرد: شهید سردار قاسم سلیمانی به آرزوی خود که شهادت بود رسید، ایشان اعتقاد داشت که اگر به شهادت برسد به سعادت

می رسد، یعنی مسیر شهادت، مسیر تعالی است.

علیرضا رزم‌حسینی افزود: مراسم تشییع پیکر مطهر ایشان و شهدای مقاومت به گونه‌ای باشکوه رقم خورد که موجب شد تا پیکرهای مطهر این شهدا در عتبات عالیات و بارگاه مطهر رضوی طواف داده شود .

وی با بیان این که این شهید به یک الگوی واقعی برای جوانان نسل حاضر و آینده تبدیل شده است،ادامه داد: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی قبل از اعزام به آخرین ماموریت خود در تماسی تلفنی به من اعلام کردند که برای زیارت بارگاه مطهر رضوی بزودی به مشهد مقدس خواهم آمد، لذا همین اتفاق هم افتاد، اما به جای ایشان، پیکر مطهرشان برای زیارت بارگاه مطهر امام رضا (ع) به مشهد مشرف شد .

دیدار وزیر خارجه پاکستان با رزم حسینی

وزیر خارجه پاکستان هم در دیدار با رزم حسینی شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به وی تسلیت گفت.

رزم‌حسینی در ابتدا با بیان این که خراسان رضوی از مهم‌ترین استان‌های کشور است و مراودات اقتصادی زیادی با کشورهای همسایه دارد،افزود: با توجه به دارا بودن خطوط ارتباطی راه‌آهن و جاده‌ای خوبی که با کشورهای همسایه داریم، روز به روز صادرات و واردات از استان در حال افزایش است.

وی با اشاره به موقعیت مذهبی و زیارتی مشهد مقدس در منطقه، تاکید کرد: با توجه به وجود بارگاه مطهر امام رضا (ع) در مشهد سالانه از ۳۰ میلیون نفر زائر داخلی و حدود ۳ میلیون نفر گردشگر خارجی پذیرایی می‌شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: روزانه ۲۵۰ پرواز از فرودگاه بین‌المللی مشهد مقدس به سایر استان‌ها و خارج از کشور انجام می‌شود و تقریبا پرواز مستقیم از مشهد مقدس به همه کشورهای منطقه انجام می‌ شود.

رزم‌حسینی همچنین از روابط خوب ایران و پاکستان ابراز خرسندی کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان هم با قدردانی از استاندار خراسان رضوی بابت استقبال از وی و هیات همراه ،افزود: این برای من سبب افتخاراست که سفرم به ایران از مشهد مقدس و زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) همراه و آغاز شده است، از طرفی این زیارت حس معنوی خاصی برای من ایجاد کرد و تجربه خاص و رضایت بخشی بود.

شاه محمود قریشی خطاب به رزم‌حسینی افزود: شما خیلی خوش‌شانس هستید که استاندار چنین استانی هستید، چراکه این استان از اهمیت و ویژگی معنوی خاصی برخوردار است و همین امر سبب شده است تبادلات تجاری به طور خاص بین این استان و کشورهای منطقه گسترش یابد

وی همچنین با اشاره به شهادت شهید سردار قاسم سلیمانی تاکید کرد: در یک موقعیت خاصی به کشور شما سفر کرده‌ام که ملت ایران به واسطه شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی عزادار هستند، در این باره به شما تسلیت می‌گویم و می‌خواهم من را در غم خود شریک بدانید.

وزیر امور خارجه پاکستان تاکید کرد: ایران نشان داده و ثابت کرده است که کشور و ملت مقاومی دارد، همچنین با چالش‌ها و شرایط سختی که در گذشته دیده ، خیلی خوب ظاهر شده و از پس آن‌ها برآمده است؛ لذا امیدوارم ایران چالش‌های پیش رو را مثل گذشته پشت سر بگذارد.

قریشی ادامه داد: کشور پاکستان و مردم آن روابط حسنه‌ای با کشور ایران و مردم ایران دارند که این روابط به قرن‌ها پیش بر می‌گردد، از طرفی سالانه شمار زیادی از زائران پاکستانی به مشهد برای زیارت بارگاه مطهر رضوی سفر می‌کنند، در این چهت فرصت‌های تجاری خوبی بین دو کشور وجود دارد.

وی تاکید کرد: من مطمئنم که می‌توانیم‌ بر برخی چالش‌ها از جمله تحریم غلبه کنیم، همانطور که از نیاکان خود آموخته‌ایم می‌توان با محبت، علاقه، روابط گرم و اعتماد بین طرفین از این موانع گذر کنیم.

نسخه مناسب چاپ