اخبار کوتاه اقتصادی
حمایت از تولید موتور سیکلت برقی

رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان موتور سیکلت گفت:یکسال است که ۱۰ هزار موتور برقی توسط تولیدکنندگان وارد شده اما هیچ استقبال از آنها نشده و سرمایه‌های آنها در حال نابود شدن است.

ابوالفضل حجازی در گفتگو با ایلنا افزود: وضع امروز صنعت موتور سیکلت آنقدر خراب است که از ۶۰ کارخانه فعال فقط ۲۰ واحد آن هم با۵  درصد ظرفیت فعال هستند اما دو تا سه کارخانه متعلق به آقازاده‌ها که برخی از آنها کمتر از ۲۰ سال عمر دارند بدون هیچ محدودیتی کار می‌کنند.

وی در مورد قیمت موتور سیکلت‌های برقی گفت: موتور سیکلت‌های برقی از ۴۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار قیمت دارد و هزینه شارژ آنها برابر یا دوبرابر شارژ موبایل بوده و با پریز برق شهری شارژ می‌شود.وی با بیان این که ظرفیت فروش موتور ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است گفت: قیمت ریالی این موتور‌ها از هشت میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۱۶ میلیون می‌رسد پس دولت باید حداقل ۱۰ میلیون تسهیلات برای آن بدهد.

ثبت‌نام غیرحضوری برای وانت‌بار‌ها

امکان ثبت‌نام غیرحضوری رانندگان و مالکان وانت‌بار از طریق مراجعه به پرتال سامانه کارت هوشمند، فراهم شد.

عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن اعلام این مطلب و با اشاره به مهلت یک هفته ای برای افرادی که هنوز کارت هوشمند سوخت وانت بار دریافت نکرده اند، افزود: از اول بهمن سهمیه سوخت به وانت بارها بر اساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل تخصیص می یابد، لذا همه رانندگان و مالکان وانت بار برای فعالیت در جاده‌های برون‌شهری باید اسناد حمل وانت بار (کارت هوشمند راننده، کارت هوشمند وانت بار، بارنامه و ….) دریافت کنند.

حسن نیا افزود: برای رفاه حال متقاضیان، امکان ثبت‌نام غیرحضوری رانندگان و مالکان وانت‌بار که تاکنون نسبت به دریافت کارت اقدام نکرده‌اند با مراجعه به زیر سیستم ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه کارت هوشمند در قسمت خدمات غیرحضوری به آدرس

www.smartcard.rmto.ir‌فراهم شده است.

شرایط صدور شناسنامه فنی ملکی

از این پس تا زمانی که تمام حلقه‌های تأثیرگذار در ساخت‌وساز به اجماع نهایی نرسند نمی‌توان صدور شناسنامه فنی ملکی در شهرها را گسترش داد.

مهندس سعید سعیدیان رئیس جدید سازمان نظام مهندسی تهران با تأکید بر اینکه از این پس با پدیده امضاءفروشی مهندسان ناظر مقابله خواهد شد، به فارس گفت: شکی نیست که تمامی ساختمان‌ها باید همانند هر محصول و کالایی دارای شناسنامه و استاندارد باشند.این شناسنامه نشان خواهد داد تا یک ساختمان از صفر تا ۱۰۰ چگونه و توسط چه افرادی و چه مصالح ساختمانی تکمیل شده است.وی گفت: گسترش صدور این شناسنامه باید به صورت جدی مسؤولان تأثیرگذار در ساخت‌وساز مثل وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها به اجماع در این مورد برسند.

برخورد با تولیدکنندگان غیراستاندارد

رعایت استانداردها برای مبلمان اداری اجباری است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

محمودرضا طاهری مدیرکل استاندارد تهران با اعلام این مطلب گفت: اخیراً بازرسان استاندارد، هفت تولیدکننده بدون مجوز استاندارد را شناسایی کردند.به گفته وی مبلمان اداری با نشان تجاری پرشین، پویا، شفق، لیور، آپادانا پدیده، پاکرو و Deco teamکه در تولید محصولات خود استانداردهای لازم را رعایت نکرده اند، در بازار شناساسیی شده اند.

تصویب ۱۲ طرح هادی در استان تهران

۱۲ طرح هادی روستایی در استان تهران به تصویب رسید. رضا نگهبان مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام این مطلب گفت: طرح های هادی شهر شمشک و روستاهای یلقان (رودهن)، امامزاده باقر(ع)(بهارستان)، رضی آبادحریری (اسلامشهر)، بادامک (شهریار) ابراهیم آباد (شهریار)، عباس آباد (ری)، کبودآهنگ (شریف آباد) اسفند آباد (ملارد) و صالح آباد (قرچک) از ابتدای امسال تاکنون تصویب شده است.

نسخه مناسب چاپ