برگزاری آیین گرامیداشت شهدای سانحه هوایی در حرم حضرت معصومه(س)
 

سرویس شهرستان ها: آیین بزرگداشت شهدای سانحه هوایی با حضور مراجع ، علما ، جمعی از مسئولان و قشر های مختلف مردم در قم برگزار شد.

در این مراسم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، آیت الله العظمی شبیری زنجانی و آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع تقلید، آیت الله سعیدی تولیت آستان حرم حضرت معصومه (س)، حجت الاسلام فرحزاد، حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی معاون جامعه مدرسین، بهرام سرمست استاندار قم، مرتضی حیدری فرماندار قم و نمایندگان دفاتر مراجع عظام حضور داشتند.

حاج سید علی حسینی نژاد در این مراسم به مدیحه سرایی پرداخت و حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفیعی از اساتید حوزه و دانشگاه درباره شهدای این سانحه و اهمیت صبر و بردباری در مصیبت و رسیدگی به کوتاهی‌ها سخنرانی کرد.وی با بیان این که این حادثه غمگین و سنگینی بود و هیچ کس قصد توجیه آن را ندارد،افزود: عوامل زیادی موجب مرگ می‌شود و برای اطرافیان، مصیبت و غم ایجاد می‌کند، باید در این شرایط صبور بود. خداوند اجر فراوانی برای آنان که در مصیبت، صبر پیشه می‌کنند در نظر دارد.

اساتید حوزه و دانشگاه تأکید کرد: گاهی افراد براثر حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله و یا به دست دشمن در جنگ‌افروزی جان خود را از دست می‌دهند و گاهی هم به دلیل خطا و اشتباهی، انسان دچار مصیبت می‌شود.در مواردی پیش می‌آید که فردی در یک خطا و اشتباه، موجب مرگ عزیز خود می‌شود، در این شرایط، مصیبت، عظیم‌تر است.

وی گفت: در این حادثه تلخ، باید ابعاد ماجرا به خوبی بررسی و قصور و کوتاهی‌ها مشخص شود، اما باید مراقب باشیم با تحلیل‌های اشتباه، روی شاخه‌ای نشینیم که قرار است آن را ببریم و نظام را زیر سؤال ببریم.

دکتر رفیعی افزود: از دست دادن سردار شهید سلیمانی و درگذشت جمعی از مردم در وداع با سردار و مصیبت هوایی هر یک داغ‌های بزرگی را بر دل ملت ایران گذاشت.دنیا دارای فراز و فرودهای زیادی است. برخی در این حوادث مشغول موج سواری هستند و بهانه‌جویی می‌کنند و دل‌شان برای مشکلات ما نسوخته است و می‌خواهند با شعارهای ساختارشکنانه، درد و رنج خانواده‌های مصیبت دیده را افزایش دهند.

این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: وقتی خانواده شهداء، خودشان ملت ایران را به صبوری دعوت می‌کنند، عده‌ای دنبال سوء استفاده برای تضعیف نظام هستند، این‌ها همان‌هایی هستند که در جریان فتنه‌ها، حضور دارند و از طرفی معاندان و آمریکایی‌ها هم این افراد را تحریک می‌کنند.

وی گفت: خانواده‌های داغدار جانباختگان سقوط هواپیما و جامعه دانشگاهی کشور بدانند که دل همه ملت ایران از این واقعه متأثر شد و فقدان از دست دادن این جوانان نخبه و شخصیت‌هایی مانند سردار سلیمانی قابل جبران نیست.

نسخه مناسب چاپ