فرمانده سپاه :دست و پای متجاوزان به ایران قطع می‌شود
سرویس خبر: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ایران جایی است که دست و پای متجاوزان قطع می‌شود. فرزندان این مرز و بوم همواره در طول تاریخ گلوله‌ها را بر سینه‌های متجاوزان نشانده‌اند و سرداران بزرگ ملت ایران همچون نادر مهدوی از پیشتازان و پیشگامان شکستن هیمنه استکبار در این سرزمین هستند.

سردار حسین سلامی در کنگره ملی سرداران و ۲۰۰۰شهید استان بوشهر افزود: مردم بوشهر، مؤمن و انقلابی هستند و شهدا حجت خدا روی زمین و تندیس زنده فداکاری و فاتحان قله‌های سعادت هستند. آنها همانگونه که خداوند فرموده است ستون‌های مستحکم امنیت، عزت، شرف و کرامت و صخره‌های سرسختی هستند که این ملت و استقلال و عظمت آن به این صخره‌های مستحکم متکی است.

وی تأکید کرد: امروز شاهد تهاجم فرهنگی هستیم و آتش خمپاره‌های فرهنگی بر قلب جوانان ما می‌بارد تا آنها را از اسلام دور کند و در خیابان‌ها در مقابل نظام قرار دهد. دشمن همه تمهیدات عملیات روانی خود را به کار برد تا قلب‌ها را بلرزاند و مردم ما را بترساند و تردید ایجاد کند اما مردم ثابت قدم‌تر شدند و اقتدار ایرانی را در جهان به نمایش گذاشتند.

سلامی گفت: نظام و جبهه مقاومت در یک جبهه سرسختانه، دشمن را در هم کوبیدند و دشمن از هر جبهه‌ای که وارد شد، راه بر او بسته شد چون خداوند اجازه غلبه کفار بر مؤمنان را نمی‌دهد. دشمن در میدان‌های زیادی چه مستقیم و چه غیرمستقیم شکست خورد و تنزل یافت اما هیچ‌کاری نتوانست انجام دهد. تاریخ این نبرد ۴۱ساله، سرشار از صفحات درخشان پیروزی‌های بی‌نظیر و راهبردی و شکست سیاست‌های دشمن است.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: دشمنان با ترور سردار سلیمانی گمان کردند که مقاومت پایان می‌گیرد اما ملت ایران دریای مقاومت شد و همه آمدند. میلیون‌ها ایرانی همانند روحی در یک بدن، زیر تابوت سردار سلیمانی را گرفتند و آمریکای جنایتکار را نفرین کردند و به دنبال یک انتقام بزرگ بودند.

وی افزود: دشمن تهدید کرد ۵۲ نقطه فرهنگی ایران را مورد هدف قرار می‌دهد اما مردم از هیچ چیزی نمی‌ترسیدند و در خیابان‌ها، تصویر سراسر ننگ آمریکا را زیر پا گذاشتند و جهان اسلام انرژی جدیدی برای یک مقابله جدید به دست آورد و مبارزه با آمریکا با شهادت سردار بزرگ ما جهانی شد؛ البته این سنت آمریکا است و همیشه بنا بر اشتباهاتشان شکست می‌خورند.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: آنها بر طبل جنگ می‌کوبیدند تا بتوانند خود را از انتقام سخت ملت نجات دهند اما آن عملیات استثنایی تاریخ که با رمز یا زهرا آغاز شد، همه محاسبات دشمن را در هم ریخت و به اعتبار ملت ایران در ارتفاع بلند جهان افزود. ملت ایران دوباره همان شکوه پیشین را به نمایش گذاشت و طبل جنگ خاموش شد. مردم ایستاده‌اند و ما اکنون با آرامش پیش می‌رویم و می‌دانیم که دیگر دشمن به جنگ فکر هم نمی‌کند. این آزمون دقیق و معیار کامل و میزانی قابل اعتنا برای ارزیابی قدرت ملت ایران بود.

وی افزود: همه اشرار بدانند و از شرارت دست بردارند. رژیم‌های غاصب بدانند و به جنگ فکر نکنند؛ ما به پیشرفت و آینده‌ای درخشان و سعادت جامعه می‌اندیشیم. من باز هم به عنوان خادم و سرباز شما می‌گویم که با آرامش روزگار را سپری کنید. ما برای پیشرفت کشور عجله داریم و دیگر در هیچ عرصه‌ای نگران نیستیم. دشمن را پشت سر گذاشته‌ایم و مستقل، در حال پیشرفت، سربلند و سرافراز هستیم و با شناخت عمیق از انتهای تفکر دشمن، ایران را به ساحل سعادت هدایت می‌کنیم.

سلامی ادامه داد: بوشهر مشرق مقاومت است. محل طلوع خورشید مقاومت و مبارزه علیه استعمار و زادگاه نبرد علیه متجاوزان است.

هدف دشمن تضعیف سپاه است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر هم دراین کنگره گفت: دشمن با شهادت سردار سلیمانی به دنبال تضعیف نظام، سپاه و جبهه مقاومت است اما دشمنان بدانند به هدف خود نخواهند رسید.

آیت‌الله صفایی بوشهری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام راحل، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و بیش از ۲۰۰۰شهید استان بوشهر تأکید کرد: در کتاب تاریخ، یاد و خاطره شهدا هیچگاه فراموش نخواهد شد، چون به خدا پیوسته‌اند و خدا جاودانه است.

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر هم در این کنگره گفت: همه ملت ایران پشت سر دژ مستحکم امنیت نظام مقدس حضور دارند و از حریم نظام و انقلاب دفاع می‌کنند. وی با بیان این که شهید سپهبد قاسم سلیمانی سردار دل‌ها بود، تاکید کرد: همه ملت ایران پشت سر دژ مستحکم امنیت نظام مقدس حضور دارند و از حریم نظام و انقلاب دفاع می‌کنند.

نسخه مناسب چاپ